Життя за копійки: в Києві медики влаштували протест через зарплати (Фото, Відео)

Май 6, 2020 20:40Колишній генеральний прокурор Руслан Рябошапка вважає безперспективним відкрите Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою (САП) щодо нього кримінальне провадження про недостовірне декларування. За його словами, йдеться про помсту «ображеного звільненого прокурора Андрія Шевченка».

Ексгенпрокурор Руслан Рябошапка заявив, що провадження відкрите проти нього САП про недостовірне декларування, є безперспективним. Про це 6 травня повідомляє «Укрінформ» з посиланням на коментар Рябошапки.

«Справа безперспективна, тому САП відмовилася її реєструвати, але через ВАКС зобов’язали прокурорів зареєструвати провадження і перевірити інформацію», — заявив Рябошапка.

За його словами, йдеться про заяву «ображеного звільненого прокурора Андрія Шевченка».

«Стосується кредиту, який моя дружина отримала у 2016 році і який ми ще довго будемо виплачувати. Цю історію вже десятки разів ЗМІ обговорювали, і я її десятки разів пояснював», — додав Рябошапка.

Раніше повідомлялось, що на виконання рішення Вищого антикорупційного суду Спеціалізована антикорупційна прокуратура внесла відомості до ЄРДР з попередньою правовою кваліфікацією 366-1 (декларування недостовірної інформації) і 368-4 (підкуп особи, яка надає публічні послуги) ККУ щодо Руслана Рябошапки. Суд, розглянувши скаргу, зобов’язав САП таке провадження відкрити «за фактом можливого декларування недостовірної інформації та одержання неправомірної вигоди колишнім генеральним прокурором Русланом Рябошапкою». Рябошапка займав посаду Генерального прокурора з 29 серпня 2019 року до 5 березня 2020 року.

Раніше Рябошапка заявив, що Президент України Володимир Зеленський знищує реформу прокуратури. Він, руками свого Генпрокурора Ірини Венедіктової повертає на посади старих прокурорів, які не пройшли атестації.