Захист Дніпра, труб і споживачів: тарифи для киян на воду не підвищать

Июнь 12, 2019 09:32У столиці тарифи на холодну воду та водовідведення поки не підвищуватимуть. Зростання вартості послуги може відбутися у січні 2020 року. Про це повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Тарифи у столиці на холодну воду не змінюються. Недавно розглядали перспективи на 2020 рік, обговорювали пропозиції Київводоканалу з підняття тарифів на 26 відсотків, – говорить Петро Пантелеєв. – Але ми домовилися, що вони працюватимуть над зменшенням вартості тарифу.

Коли відбудеться підвищення

Як пояснив «Вечірньому Києву» генеральний директор «Київводоканалу» Дмитро Новицький, спеціалісти підприємства обґрунтували підвищення на 26 відсотків. Відбулися громадські слухання. Наразі розрахунки, із зауваженнями КМДА про зменшення розміру вартості деяких складових тарифу, направлені до нацрегулятора (НКРЕКП) для опрацювання.

– Принцип підвищення тарифу досить простий: враховуються зростання цін на реагенти, електроенергії, палива, мінімальної зарплати, — говорить Дмитро Новицький. – Адже працювати в нашій галузі з тим рівнем зарплати, що був, важко. Звільнилися спочатку зварювальники, молодші інженери, водії. Але після коригування тарифів у березні, люди почали повертатися на підприємство. Готуючись до наступного підвищення, будемо оптимізувати деякі наші видатки.

Про очисні споруди, що врятують Дніпро

– Для оздоровлення річки Дніпро Київводоканал зараз вибрав найкращий варіант очищення промивних вод на Дніпровській водопровідній станції. Адже вода, насичена біологічними домішками, які видаляються при очищенні перед подачею у водопровідну систему міста, раніше скидалася у річку. Таке дозволяється законодавство. Але, як соціально відповідальна компанія, вирішили завершити таку практику. Вибрали з багатьох варіантів вирішення проблеми оптимальний. Воду, насичену біодомішками, будемо повертати на початок очисних споруд і знову очищувати. Для втілення цих планів виділено кошти, наразі завершується проектування очисних споруд промивних вод. Будувати їх почнемо у 2020 році, що при оптимальній схемі фінансування не відобразиться на тарифах, й спорудження може завершитися за 1,5 роки.

       Читайте також у «Вечірньому Києві»  «Кияни показали, по яких трубах вода потрапляє до їх квартир»

Про якісну питну воду для киян

– У нинішньому році завершимо лінію виробництва діоксиду хлору на Дніпровській станції водо підготовки, – підтверджує відомий факт Дмитро Новицький. – Цей метод очищення води прогресивний настільки, як для водіїв пересісти з «Запорожця» на «Мерседес». Діоксид хлору використовують у Відні, у Польщі, Німеччині, інших містах, – інформує Новицький.

Лінію з виробництва нового реагента будуємо самі. Купувати й доставляти його у столицю буде не потрібно. Крім того, це дешево й швидко – три «холодильники» поставимо, – шуткує  Дмитро Новицький.

– Завдяки новій технології очищення води покращаться її смакові якості. Але, проблема не тільки якісно підготувати воду, але й доставити до споживача по нашій застарілій водопровідній мережі. Це проблема не тільки Києва. Тому, випробовуючи нині способи, якими користуються, наприклад, в США,  розробляємо програму захисту мереж від корозії. Завершимо роботу до кінця року. Є технологія захисту мереж методом пасивації – покриття внутрішньої поверхні захисною плівкою. Зараз її випробовуємо, – пояснив гендиректор Київводоканалу.

«Вечірній Київ» завжди поруч – в Telegram і Facebook!