З бюджету міста держава хоче забрати 2,2 млрд грн – Тарас Криворучко

13 ноября, 2019 16:56Депутати Київради підтримали проект рішення за поданням міського голови Віталія Кличка щодо фінансового забезпечення потреб територіальної громади міста Києва. 

За рішення «Про звернення Київської міської ради до Верховної Ради та Кабінету міністрів щодо фінансового забезпечення потреб територіальної громади міста Києва» проголосували 82 депутати.

– З 2015 року в країні впроваджується реформа місцевого самоврядування та децентралізація влади. Однак, поданий Кабінетом Міністрів проект бюджету України суттєво зменшує доходи місцевих громад і особливо міста Києва. Місто, яке окрім всього виконує функції столиці, обмежується в податках, які отримані на його території, – каже депутат Київради Тарас Криворучко.

У результаті територіальні громади мають зменшення дохідних джерел місцевих бюджетів і централізацію в багатьох питаннях місцевого розвитку. Основна загроза в тому, що на місцеві бюджети перекладають державні соціальні гарантії, які витягнути містам самотужки майже не реально.

– Слід нагадати, що ще 10 років тому Київ залишав у своєму бюджеті 100% податку з фізичних осіб, зараз 40%. Більше того, з бюджету міста держава хоче ще й забрати 2,2 мільярда гривень, – зауважив Тарас Криворучко.

Вилучені з проекту держбюджету субвенції, дотації місцевим бюджетам не дозволять органам місцевого самоврядування виконувати повноваження на належному рівні. До речі, це стосується найважливіших напрямків, а саме охорони здоров’я, освіти, соціального захисту. 

Зокрема, проект державного бюджету на 2020 рік унеможливлює надання належної якості послуг мешканцям. Тоді як в багатьох районах потрібно ремонтувати та будувати школи та дитячі садки, оновлювати дороги та забезпечувати соціальні гарантії.

Ми є в Telegram (стеж за збоями в міському транспорті з нами).