Що важливіше для Бориспільщини: інтернет чи дитячі садки?

Февраль 12, 2019 19:16Управління капітального будівництва та архітектури Бориспільської районної державної адміністрації Київської області ще у 2018 році розпочало будівництво волоконно-оптичної мережі для передачі даних та організації доступу до мережі Інтернет на території Бориспільського району Київської області на ділянках: «Бориспіль – Рогозів – Мирне – Малі Єрківці», «Бориспіль-Глибоке – Вороньків – Кийлів», «Бориспіль- Сеньківка-Мала Стариця-Сулимівка-Кучаків» з відгалудженнями до населених пунктів району. Однак жоден із сільських голів не чув про будівництво та прокладання інтернет-кабелів на території села.

Загалом за 2018 рік було перераховано близько 15 млн грн. В цьому році продовжується будівництво. Проект коштуватиме районному бюджету майже 57 млн грн.

На території Бориспільського району в кожне село вже заведено оптоволокно. Приватні провайдери (а їх на Бориспільщині працює не менше десятка) за власний кошт провели його.  Тобо в кожному селі вже є швидкісний інтернет. Тим паче приватні інтернет-провайдери  підключили до своїх мереж соціальні об’єкти: школи, садочки, лікарні, сільські ради та безкоштовно надають інтернет. То чи є доцільність у згаданому проекті Бориспільської РДА?

Читайте ще:  Точка кипіння

Карта покриття одного з провадерів. Як бачите, ті села, куди Бориспільська РДА намагається провести інтернет, вже мають… інтернет

«Доцільності в такому будівництві немає»,- говорить депутат Київської обласної ради Олександр Мефодій.

Він переконаний , що всю цю мережу потрібно буде передати комусь на обслуговування, тому що в РДА немає працівників, які зможуть дати раду таким  потужностям.

“Передадуть це все комусь в оренду або може хтось купить за копійки і буде використовувати цю інтернет-мережу у власних цілях, – говорить депутат.

Ініціатором будівництва була адміністрація Бориспільської РДА на чолі із Олександром Туренком. Але чи є в тому  сенс, коли в районі багато значно гостріших проблем. До прикладу, села Сошників та Вишеньки потребують будівництва нових дитячих садочків, на які потрібно виділити 30-37 млн грн. То, можливо, краще туди потрібно було направити кошти платників податків?

“Якщо обирати між будівництвом садочка та прокладанням інтернету, то професійні керівники оберуть садочки, – переконаний Олександр Мефодій. – Я цікавився у районних активістів, у депутатів районної ради та у сільських голів: чи будують у вас цю мережу? Ніхто з них не спостерігав процесів з прокладання кабелю. Але гроші на цей проект  йдуть».