Врятувати “Маєток Штамма”: у Бучі знищується садиба, якою володіє Київрада

22 апреля, 2021 22:24Як пише KV , садиба побудована  на початку ХХ століття і має для Бучі та Київської області важливу історичну та культурну цінність.

Історичного об’єкт  потребує негайної реконструкції, але зробити це Бучанська міська рада не може, бо  власник даної історичної пам‘ятки – Київська міська рада, зобов‘язана заключити охоронний договір та провести ряд заходів з питань відновлення даної будівлі. 

“В занедбаному стані будівля знаходиться з 2004 року, коли сталась пожежа. З нашого боку, ми могли лише звертатись до Київської міської ради та КМДА щодо реконструкції, адже об’єкт на балансі Києва. Кожного разу нас відправляли на Департамент охорони здоров’я, оскільки він є балансоутримувачем, звідки – ще далі. Давали відписки”, – каже голова Бучанської громади Анатолій Федорук.

Фото: КV

За словами Федорука, Бучанська міська рада готова забезпечити співфінансування відновлювальних робіт та належне утримання даного об‘єкту.  Цільове використання земельної ділянки відповідно до кадастру і генерального плану – санітарно-курортного призначення.  

На переконання  депутата Київської обласної ради (“Європейська солідарність”), адвоката Романа Титикало, який два роки боровся за надання охоронного статусу “Маєтку Штамма”, єдиний дієвий спосіб розпочати роботи по відновленню об’єкта – передати його на баланс Бучанської громади. 

” Вони (місцева громада -ред.) готові фінансувати цей об’єкт повністю, але це неможливо, оскільки він у власності КМДА. Неодноразово звертались щодо передачі цього об’єкта, але столиця ніяких дій не вживає. Нещодавно я звернувся до прокуратури, аби вона зобов’язала Київську міську раду укласти охоронний договір і вжити заходів щодо реставрації пам’ятки ”, – закінчив він.

Наразі, за словами депутата,  прокуратура розбирається у справі. Сам Титикало впевнений, що  реставрація там буде проведена лише у тому випадку, якщо об’єкт передадуть Бучі.

“У Києві дуже багато історичних пам’яток, які вони не можуть привести до ладу. Дуже сумніваюсь, що вони будуть це робити у Бучі”, – додає депутат.

До слова,  у столиці знесли  старовинний будинок. Уткіна.  За фактом демонтажу старовинного будинку  розпочато кримінальне провадження.