«Вони вічні». У столиці в річницю розстрілів Майдану вшанували пам’ять Небесної сотні

Февраль 20, 2020 23:24Люди несли лампадки й клали квіти.

У шосту річницю Революції гідності рідні, друзі загиблих і ті, хто тоді боровся за свободу на Майдані, вшанували вдень 20 лютого 2020 року їхню пам’ять ходою. Люди пройшли центром Києва, де розгорталися криваві події, поклали квіти біля портретів полеглих, а потім зібралися на віче, про це у сюжеті ТСН.19:30.

Читайте також:

Барикади із бруківки, обстріли снайперів та складені рядочком тіла. Якими були найкривавіші події Майдану

Родичі героїв, їхні друзі й просто небайдужі громадяни, під час ходи пам’яті зупинялися біля кожного меморіалу й портрета й слухали жалобний гімн Майдану. У кожного з учасників свої страшні спогади про ті події, які назавжди змінили історію України та свідомість громадян.

Дійшовши до Майдану, колона вже сама заспівує гімн України. Майдан сьогодні мав символічний вигляд: свічки й лампадки всуміш із касками й квітами та портрети героїв Небесної сотні, які розміщені вздовж Алеї.

Відео

Пам’ять загиблих Героїв Небесної сотні вшанували ходом у Києві

20 лютого Україна згадує Героїв Небесної сотні. На 6-ту річницю Революції гідності рідні, друзі загиблих і ті, хто тоді боровся за свободу на Майдані, — пам’ять загиблих ушанували ходом. Люди пройшли центром міста, де розгорталися криваві події, поклали квіти біля портретів загиблих, а затим зібралися на віче.  

Читайте також:

Євромайдан поглибив проблеми України. МЗС Росії потоптався на кістках Героїв Небесної Сотні

Каска Леоніда Леонтійовича, учасника ходи, привертає увагу здалеку. Її розмалювали тут, коли кривава бійня була ще мирним протестом. На ній зображена дівчина із державним прапором на тлі полум’я. «Це — Україна у вогні», — каже чоловік.

«Сьогодні це пам’ять про моїх друзів, майданівців. Не забути їх – бо вони вічні. Вони завжди будуть з нами – і це наша зброя проти теперішніх ворогів», — наголошує учасник пам’ятної ходи

Тим часом, колона дісталася Банкової і перетворилася на імпровізований мітинг. Адже людей обурює те, що за шість років винуватців злочинів не покарано.

Читайте також:

Про смерть говорити незручно. Донька написала щемливий допис до шостої річниці загибелі батька на Євромайдані

«Ми очікуємо у найближчий час оголошення у міжнародний розшук беркутівців, яких видали Росії», — кажуть учасники ходи.

Вимоги, підписані родичами Небесної сотні і захисниками Майдану, мають передати президентові України Володимиру Зеленському.

Молебень за Небесною Сотнею сьогодні провели і в Михайлівському Золотоверхому соборі. За часів Майдану там був прихисток і шпиталь для наших захисників. Туди також зносили й тіла загиблих героїв. Нині ж їх поіменно згадав Митрополит Епіфаній.

Олександра Мітіна