Виборчком на окрузі Кононенка зібрався, але склад комісії не змінив

Июль 21, 2019 15:56



1390 переглядів

Окружна виборча комісія №94 (Київська обл.) скликала засідання, де мала розглянути питання внесення змін до складу дільничних виборчих комісій, однак станом на 14:00 питання залишилося невирішеним.

Про це 21 липня повідомляє ГО «Опора». 

Відповідно до повідомлення, на засіданні виник черговий конфлікт навколо теми подань щодо замін членів дільничних виборчкомів у межах 94 виборчого округу.

«Заступник і члени комісії сперечалися щодо розгляду подань, згадуючи засідання, яке відбулося напередодні. Своє бачення ситуації висловлювали і представники «Самопомочі». Заступник голови комісії повідомив, що ОВК отримала подання. Закривши засідання (20 липня — ред.), намагалися їх перевірити, однак, за словами заступника голови ОВК, на комісію та її голову почали чинити психологічний тиск, також мали місце погрози», — повідомляє «Опора».

Разом з тим присутній на засіданні член комісії це заперечила.

За її словами, коли розпочалося засідання 20 липня, комісія отримала 4 подання, які були ще не перевірені системою «Вибори».

«Комісії повідомили, що система «Вибори» не працює, однак член комісії зв’язалась з тими, хто модерує систему і її запевнили, що ніякого збою немає. Водночас представниця «Самопомочі» зазначила, що ОВК все ж не задовольнила їхні подання, таким чином позбавивши суб’єкт виборчого процесу права на представлення у ДВК», — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 

Раніше у партії «Самопоміч» подали скаргу до ЦВК через підготовку фальсифікацій на 94 окрузі у Обухівському та Васильківському районах Київщини, вимагаючи розпустити окружну виборчу комісію і повністю замінити її склад.  У «Самопомочі» заявили, що на окрузі очікували масових порушень і фальсифікацій та нагадали, що кандидатом на 94 окрузі є депутат від БПП Ігор Кононенко.  За фактом перешкоджання виборчого права по 94 виборчому округу відкрито кримінальне провадження за ст. 157 ККУ.