Ведеться діалог про об’єднання Борисполя, Бучі, а також Вишневого з Києвом

Февраль 11, 2019 11:48Заступник голови Київської міської держадміністрації Микола Поворозник  пояснив суть «Київської агломерації», її «плюси» і «мінуси».

“Є в передмісті такі населені пункти, які самі виявили бажання по агломерації. Зараз є діалог з містом Бориспіль, Буча, Вишневе. Але це виключно діалог. Голосно заявляти про те, що вже узгоджене або неузгоджене рішення я не можу. Але при оптимістичному сценарії агломерація відбудеться протягом 5 років”.

В інтерв’ю 44.ua Микола Поворозник розповів про наявність населених пунктів, які ігнорують пропозиції або ж висловили негативну позицію по “Київської агломерації”.

“Повного ігнору немає, тому що кожен представник місцевої влади сказав, що готовий до обговорень. Так, на перший квартал 2019 го ми плануємо зібрати всіх глав міст і сіл, які межують з Києвом, щоб під керівництвом Віталія Кличка провести спільну нараду. Там спробуємо донести до всіх першочергові принципи, завдання, які ми б бачили разом перед об’єднанням.

Нам потрібно почути їх проблеми, а їм почути нашу думку. І в певних консенсусних умовах рухатися вперед. Роботи дуже багато. В першу чергу, це закон. Я не виключаю, що це повинні бути зміни в Конституцію, оскільки буде вже нова адміністративно-територіальна одиниця. Або ж внести зміни в ті адміністративно-територіальні одиниці, які вже існують. Цим повинні розбиратися юристи. Головний акцент – закон повинен влаштувати абсолютну більшість. Не виключаю, що він влаштує не всіх, але абсолютну більшість він повинен задовольнити”.

Також заступник Київської міської держадміністрації розповів про мінуси в асоціації як для Києва, так і для довколишніх міст і сіл.

“З точки зору розвитку ніяких мінусів для міста і його супутників не бачу. Є тільки мінус для влади тих населених пунктів, про які я вже говорив – їм доведеться поділитися частиною повноважень і грошима для реалізації спільних проектів. При цьому вони як і раніше будуть залишатися для нас рівноправними партнерами, з якими можна буде працювати на взаємовигідних умовах.

На перших порах агломерація буде навантаженням, тому що ми адекватно розуміємо співвідношення бюджетів. Але також розуміємо, що реалізовувати масштабні міжміські проекти зможемо тільки після підписання договорів про співпрацю. Якраз в кінці березня-початку квітня, як я вже згадував, у цій справі плануються збори міських і сільських керівників під керівництвом Віталія Володимировича. На підставі цих договорів в приміську зону поїдуть перші великогабаритні автобуси. Це дозволить нам простежити перші етапи майбутньої агломерації”.

Міська́ агломера́ція (від лат. agglomeratio — приєднання) — форма розселення, територіальне скупчення населених пунктів (переважно міст), які об’єктивно об’єднані в єдине ціле (складну багатокомпонентну динамічну систему) інтенсивними, функціональними, у тому числі економічними, трудовими та соціальними, культурно-побутовими, рекреаційними та іншими зв’язками, а також екологічними інтересами.

Читайте ще:  У Борисполі сталася ДТП за участі 4-х транспортних засобів, 3-х автомобілів та маршрутного автобусу