Вбивство сина Соболєва: Суд залишив під вартою одного з підозрюваних, ще один оголосив голодування

Май 6, 2020 20:56Про це йдеться у повідомленні Апеляційного суду Киева, також hromadske це підтвердив адвокат підозрюваного Олександр Панченко.

Олександра Раєва затримали разом з Ібрагімом Шахгірієвим наприкінці березня, їм інкримінують пособництво у злочині. Скаргу захисника Шахгірієва суд не розглянув через те, що з Печерського суду ще не надійшли матеріали. Водночас його захисник Дмитро Абрамчук у коментарі hromadske зазначив, що він оголосив голодування, яке тримає вже 13 днів.

За рішенням суду першої інстанції підозрювані перебуватимуть під вартою до кінця травня. Захист оскаржив рішення, бо вважає підозру необґрунтованою — за словами адвоката, вона базується на свідченнях іншого фігуранта, якому загрожує довічне позбавлення волі. Слідство вважає, що Раєв і Шахгірієв могли знати про підготовку злочину та сприяти його організації. 

Раніше слідство затримало перших двох фігурантів — підозрюваних виконавців злочину Андрія Лаврегу та Євгена Семенова. Обох суд взяв під варту. Згодом прокуратура погодила підозру ймовірному організатору злочину Юсупу Абуєву. Він оголошений у всеукраїнський розшук по іншій справі (вимагання грошей, створення ОЗГ, викрадення особи) і відповідно до заяви поліції — у міжнародний. Юсуп Абуєв був членом організації «Традиція і порядок», яку нібито покинув улітку 2019.

За даними слідства, Андрій Лаврега був тим, хто безпосередньо стріляв в автомобіль Соболєва 1 грудня, а Семенов давав йому сигнал, коли депутат вийшов із ресторану. За версією слідства, Андрія Лаврегу до злочину залучив Юсуп Абуєв, з яким він познайомився у зоні бойових дій на Донбасі. Під час зустрічі в одному з ТРЦ Києва Абуєв нібито запропонував Лаврезі вбити депутата за винагороду в 40 тисяч доларів. Останній, за даними слідства, погодився. Сам Абуєв виїхав з України. 

Також слідство допитало екссуддю Господарського суду України Артура Ємельянова.

Поліція розглядає три версії замаху на Соболєва: сімейно-побутові проблеми, фінансово-господарська діяльність, а також минула та нинішня професійна діяльність депутата.

Після вбивства сина Соболєв попросив вісім людей пройти поліграф. В інтерв’ю hromadske він розповів, що жоден з них цього не зробив. Також депутат домігся передачі справи до головного слідчого управління Нацполіції. У лютому він заявив, що на нього та родину готують новий замах. Також подружжя Соболєвих розповіло про бізнесовий конфлікт, який передував замаху на родину, вони заявили, що готові заплати винагороду у 2 мільйони гривень тим, хто назве замовника замаху на життя їхньої родини та надасть докази цього.