ВАКС зобов’язав НАБУ розслідувати реконструкцію Кличком Шулявського мосту

Октябрь 9, 2019 21:40



Мера української столиці підозрюють у розкраданні коштів.

Вищий антикорупційний суд зобов’язав Національне антикорупційне бюро відкрити кримінальне провадження стосовно київського мера Віталія Кличка. Його підозрюють у можливому зловживанні владою та розкраданні коштів при реконструкції Шулявського мосту, повідомляє РБК-Україна.

До суду з відповідним клопотанням звернулися депутати Київської міської ради. Вони вважають, що керівник міста разом із підлеглими та посадовцями комунального підприємства «Дирекція будівництва дорожньо-транспортних споруд Києва» завищували витрати на роботи. А ТОВ «Північно-Український будівельний альянс», яке був отримувачем бюджетних коштів, залучили до реконструкції транспортної розв’язки через фіктивно проведені тендерні процедури.

Читайте також:

Комітет ВР погодив зміни до закону про столицю, Кличко нарікає на поспіх

Окрім того, депутати закидають Кличкові незаконне сприяння реалізації майнових прав юридичних осіб, пов’язаних з його колишнім політичним соратником, бенефіціаром ТОВ «Укрбуд Інвест» і ТОВ «Укрбуд Девелопмент» Максимом Микитасем. Ці претензії тепер має дослідити НАБУ.

Як повідомлялося, раніше НАБУ зобов’язали ввести до Єдиного реєстру досудових розслідувань кримінальне провадження щодо розтрат на будівництві Шулявського мосту. 

Відео

Міст вартістю понад мільярд гривень: Кличко збільшив кошторис Шулявського шляхопроводу

Голова КМДА Віталій Кличко видав розпорядження, яким визнав минулорічний проект реконструкції Шулявського шляхопроводу недійсним. Цим же документом затвердив новий проект. І новий кошторис, який майже вдвічі дорожчий за попередній. Усе це відбулось без погодження з бюджетним комітетом та Київрадою.