В Україні проведуть навчання на випадок спалаху коронавірусу: сьогодні вони відбудуться у Києві

Февраль 28, 2020 05:00Столичну Олександрівську лікарню обрали базою для госпіталізації у разі виявлення і завезення на територію України коронавірусної інфекції.

На Україну очікують масштабні медичні навчання / фото УНІАН

В Україні проведуть навчання на випадок спалаху коронавірусу, вони відбуватимуться у госпітальних базах, які визначені в регіонах.

Як повідомляє «Громадське радіо», про це заявив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

Вже сьогодні, 28 лютого, такі навчання відбудуться в столичній Олександрівській лікарні. За словами Ляшка, саме її обрали базою для госпіталізації у разі виявлення і завезення на територію України коронавірусної інфекції.

«Але навчання проводитимуть не лише там, вони відбуватимуться по всій країні. Будуть відпрацьовувати комплекс протиепідеміологічних заходів. Ми вже провели декілька симуляційних навчань, коли в симуляційній кімнаті розглядали куди і хто телефонує у разі виявлення коронавірусу, куди приїжджає швидка, куди госпіталізує хворого», — пояснив він.

Читайте такожДля України грип зараз більш небезпечний, ніж коронавірус — МОЗ

Кожна область вирішуватиме самостійно, коли проводити навчання, каже Ляшко. «Сьогодні ми консультувалися з Івано-Франківською областю. В них у понеділок засідає штаб і вони на наступну середу планують пропрацювати це все в Івано-Франківській області. Тому наступні 10 днів, я думаю, ми побачимо відпрацювання таких симуляційних вправ на доволі великій кількості об’єктів», — зазначив головний санлікар країни.

Він також пояснив, що у випадку виявлення коронавірусу у пацієнтів, які мешкають в селах, їх доправлятимуть до госпітальних баз обласного рівня. Також посадовець додав, що МОЗ розпочинає вибіркові перевірки госпітальних баз.

Читайте такожНа Донбасі почали міряти температуру у тих, хто виїжджає з ОРДЛО

«Будемо перевіряти наскільки готові госпітальні бази. Порівнюватимемо їх із тією інформацією, яку надають регіони», — сказав Ляшко. І додав, що епідеміологи зараз працюють і у карантинно-санітарних підрозділах на пунктах пропуску, де вимірюють температуру усім, хто в’їжджає на територію України.

«Пріоритетними є напрямки тих країн, в яких зареєстровані факти передачі коронавірусної інфекції, але загалом ми покрили усі пункти в’їзду», — резюмував він.

Як повідомляв УНІАН, у Раді нацбезпеки та оборони опублікували вісім правил, дотримуватися яких слід для того, щоб вберегти себе від коронавірусу.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter