В столиці стартував міжнародний фестиваль документального кіно про права людини

29 марта, 2021 18:24Через карантин фестиваль вже вдруге відбувається в режимі онлайн

В Києві стартував міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA.

Він щороку проходить протягом останнього тижня березня. Через карантинні обмеження, фестиваль вже вдруге відбувається в режимі онлайн.

Так, сьогодні о 20:00 в рамках фестивалю документального кіно відбудеться світова онлайн-прем’єра стрічки “Май далеко, май добре”.

Це фільм про молодого німця Мішеля, який вивчав екологію в університеті, і полишив рідну країну, аби поїхати у маленьке віддалене село в Карпатах.

Перед переглядом фільму можна буде долучитися до розмови з його режисеркою Ганною Ярошевич. Стрім буде на сайті фестивалю. Квиток на прем’єру фільму можна придбати за 50 грн, а послухати розповідь режисерки – безкоштовно.

О 17:00 можна буде послухати бесіду Аґнєшки Голланд і Антельма Відо про роботи впливового польського режисера Кшиштофа Кесльовського. Він відомий передусім своїми ігровими картинами, однак не менш захопливими є його документальні роботи.

Також до 80-тиріччя від дня народження режисера в рамках Docudays UA представлять спеціальну ретроспективу «Кшиштоф Кесльовський: документальний життєпис».

А завтра о 20:00 можна буде переглянути стрічку Семена Мозгового “Сіль з бонневіллю”. Це фільм про тернистий шлях до своєї мрії.

За сюжетом, двоє українців намагаються встановити рекорд швидкості на модифікованому ІЖ-49 1951 року випуску на міжнародних змаганнях у США.

Перед переглядом фільму також можна буде послухати бесіду з режисером. Квиток на прем’єру коштуватиме також 50 грн.

До слова, Docudays UA — найбільший міжнародний фестиваль документального кіно в Україні. Проходить щороку впродовж останнього тижня березня у Києві. По завершенню Docudays UA традиційно презентує найкращі фільми програми в регіонах України у рамках Мандрівного фестивалю.

Фото: unsplash