В Броварах презентували виставку до 110-річчя з дня народження української майстрині Марії Примаченко

Январь 12, 2019 22:24В Броварах презентували виставку до 110-річчя з дня народження української майстрині Марії Примаченко

30 0 0

12 січня 2019 року – 110 років від дня народження української майстрині народногодекоративного розпису Марії Примаченко.

В Броварській міській бібліотеці до дня народження Марії Овксентіївни відбуласяпрезентація книжкової виставки “Перлина народного мистецтва”.

Народилася Марія 1909 року на Київщині в селі Болотня, нині Іванківського району,де і померла у 1997. Ще за життя отримала визнання завдяки своєму незвичному стилюмалювання та розпису, вона лауреат Національної премії України ім. Т. Г. Шевченка,заслужений діяч мистецтв УРСР з 1970 та народна художниця України.

 

Своїм світосприйманням вона розширила межі образного осмислення дійсності. Дослідникиназивають її твори сконденсованими образами – думками, образами – оцінками, образами –пророцтвами. Численні шанувальники народного мистецтва у Японії, Китаї, Англії, Канаді, Франції,Італії, Бельгії, Німеччині, Польщі, Чехії були захоплені творіннями нашої майстрині.

Також, 2015 року на честь Марії Примаченко було перейменовано вулицю в Броварах.

Броварська міська бібліотека запрошує всіх бажаючих ознайомитися з матеріаламикнижкової виставки.

Читайте ще:  На переїзді у Вишневому працює Telegram бот

Розділи: Бровари, Київщина, Новини