УЗ оголосить конкурси на оренду торговельних площ Центрального вокзалу Києва, сам вокзал відреставрують

10 декабря, 2019 15:08Про це повідомив голова Укрзалізниці Євген Кравцов.

Реконструкцію Центрального вокзалу Києва планують розпочати зсередини.

«Уже в найближчі декілька місяців плануємо через систему Prozorro, максимально відкрито, обрати партнера, який візьме в оренду торговельні площі на Центральному, Південному вокзалі та (понад 10 тисяч квадратних метрів)», — повідомив Кравцов.

За його словами, ті торговельні точки, які заважають пересуванню пасажирів чи псують інтер’єр вокзалу — демонтують. Натомість зведуть нові, більш комерційно вигідні.

«За нашими підрахунками, на облаштування нових торговельних місць, потенційний орендар витратить близько 70 млн грн», — повідомив Кравцов, додавши, що після проведення реконструкції вокзалу Києва з середини доходи від оренди мають зрости у 7 разів.

«Наразі ж з початку 2019 року вокзал завдав компанії більше 87 млн грн збитків.

Чому не робили цього раніше: бо в нас були зв’язані руки політичною бюрократією. Отримали дозвіл — готові до роботи», — додав очільник Укрзалізниці.

Наступними етапами реконструкції Центрального вокзалу Києві має стати облаштування прилеглих площ. Згодом на базі вокзалу має з’явитися торговельно-розважальний центр.

Раніше в Укрзалізниці повідомляли, що першим вокзалом, який планують передати в управління приватним компаніям мав стати Київський центральний вокзал.

Також у концесію планують передати привокзальну площу, пасажирський термінал на Харківському вокзалі. Загалом в уряді планують передати у концесію 7 вокзалів: Харкова, Дніпра, Вінниці, Запоріжжя, Івано-Франківська, Хмельницького та Миколаєва.