Укравтодор презентував проєкт нової окружної Києва. Це буде напівкільце, яке з’єднає шість трас і коштуватиме 85 мільярдів гривень

12 августа, 2020 20:24Державне агентство автомобільних доріг України (Укравтодор) представило проєкт нової кільцевої Києва, яку назвало «Київська обхідна дорога» (КОД).

Про це пише пресслужба Офісу президента.

Дорогу планують побудувати в рамках президентської програми «Велике будівництво». Протяжність КОД буде майже 150 кілометрів і матиме вона форму напівкільця.

Збудувати дорогу планують до 2025 року поступово шістьома ділянками. КОД має з’єднати шість основних трас, які пролягають через Київ: М—07 Київ — Ковель, М—06 Київ — Чоп, М—05 Київ — Одеса, Н—01 Київ — Знам’янка, Н—08 Бориспіль — Маріуполь, М—03 Київ — Харків та М—01 Київ — Чернігів. Також в рамках будівництва планують звести на півдні від Києва 25-кілометровий міст через Дніпро.

Facebook / Укравтодор

Загалом вартість будівництва становитиме 85 мільярдів гривень. Під час презентації представники Укравтодору повідомили, що вже оголосили тендер на будівництво першої ділянки — між трасами М—05 та М—06 протяжністю 35 кілометрів. Вартість цієї ділянки становитиме 12 мільярдів гривень.

Дали старт Київській обхідній дорозі. Це не просто умовний концепт, а конкретний план дій для Укравтодору та всієї держави, адже для його втілення потрібно зґуртувати зусілля усіх гілок, на центральному та місцевому рівнях.Київська обхідна дорога стане навіть масштабнішою за славнозвісну дорогу Н-31, яка з’єднає Київ та Дніпро, адже КОД – зшиває швидким та комфортним маршрутом 5 міжнародних трас та головні міста країни.Дякую усім за участь у КОД столиці: презентація Київської обхідної дороги.#Працювати_требаУкравтодор

Gepostet von Alexander Kubrakov am Mittwoch, 12. August 2020

23 червня Володимир Зеленський постановив утворити Координаційну раду з реалізації програми «Велике будівництво» . Її очолив заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко.На початку березня, коли тодішній прем’єр-міністр Олексій Гончарук оголосив про старт цієї програми, заявляли, що у планах протягом року звести понад 100 шкіл, 100 садочків, 100 стадіонів та 200 нових приймальних відділень лікарень. Також планують побудувати 4 000 км доріг. В уряді зазначали, що завдяки цьому проєкту створять 150 тисяч нових робочих місць.2 липня стало відомо, що Олександр Курдінович, який у 2011—2014 роках керував Держкомітетом телебачення і радіомовлення України (Держкомтелерадіо), очолив Службу з питань інформаційної політики Офісу президента. Він займається комунікацією із регіонами, зокрема щодо інформаційної кампанії «Великого будівництва».