Українці та білоруси вийшли на спільну акцію проти путінського режиму (Відео)

22 января, 2021 21:16В День Соборності України, 22 січня, активісти влаштували акцію під посольством Білорусі у Києві. Організатори наголосили, що у боротьбі з диктаторським режимом Лукашенка Білорусь лише розпочала той шлях, велику частину якого уже пройшла Україна. 

Учасники події розгорнули під посольством Білорусі тематичні плакати, слогани на яких звертали увагу на цінність свободи та підкреслювали дружнє ставлення України до сусідньої держави, їхню готовність підтримати білорусів, а також застерігали від наслідків впливу путінського режиму. Крім того, на акції були присутні білоруські студенти, які стали біженцями через кримінальні переслідування за патріотичну позицію. Один із них, на ім’я Сергій, прокоментував ASPI news, чому долучився до події.

«Ми прийшли на сьогоднішню акцію, бо, по-перше, у нас був вільний вечір, а, по-друге, у нас зараз відбуваються посадки у Білорусі, і це не може не турбувати, і, по-третє, нам близька ідея спротиву «руському миру». Я вважаю, що таке поняття як «путінський режим» справді існує, і з ним потрібно боротися», – зазначив він.

За словами організатора події, керівника громадської організації «Ардіс» Юрія Федоренка, за останні пів року білоруська нація продемонструвала, що, незважаючи на понад двадцять років відсутності альтернативи всередині самої держави, вона залишилася при здоровому глузді. Втім, білорусам варто пам’ятати, що боротьба за звільнення від диктатури лише розпочалася.

«Наша акція досить спонтанна. Після завершення новорічних свят ми почали входити у робочий режим і згадали, що 22 січня – знаменна дата для України, День Злуки. Тому саме сьогодні ми вирішили влаштувати таку подію для нашого дружнього білоруського народу, і нагадати їм, що ми вже пройшли переважну більшість того шляху, на який вони лише стали – звільнення від тоталітарного впливу, імперських планів пана Путіна. Саме на цьому ми прагнемо зробити акценти. Я переконаний, що в кінцевому рахунку і для нас, і для білорусів все закінчиться максимально позитивно, і ми станемо невід’ємною частиною європейської спільноти», – висловив оптимізм Федоренко.

Нагадаємо, що кореспондентка ASPI news вела пряму трансляцію з-під посольства Білорусі у Києві.