У Вишневому може з’явитися метро

Февраль 10, 2019 13:08У КМДА заговорили про необхідність “Київської агломерації”.  Майбутні зміни від такого рішення  перерахував Микола Поворозник, перший заступник Віталія Кличка.

За його словами, столична агломерація стане позитивний зрушенням, яке покращить транспортне забезпечення, стане комфортніше їхати в великому автобусі по фіксованому міським тарифом, ніж в маршрутці, у якій під час руху може просто відвалитися колесо; підвищиться рівень медичного обслуговування, адже в місті все-таки більш високий рівень медичного обслуговування і потужностей, що дозволяють охопити все населення; дасть змогу розширити будівництво дитсадків та шкіл, а також зробить життя у передмісті значно зручнішим.

“Я вам скажу більше: навіть інвестори будуть зацікавлені в будівництві станцій метро в бік того ж Вишневого за умови договору про асоціацію. Саме так працює ця система в європейських містах. Створення агломерації для них як гарантія розвитку регіонів. У цьому випадку інвестор буде готовий будувати хоч станції метро, ​​хоч продовжувати лінію швидкісного трамвая або навіть електричку. Що завгодно! “, – зазначив Поворозник.

Згадав заступник голови КМДА і про стихійні сміттєзвалища навколо Києва: “Агломерація також потрібна, щоб винести столичні промзони за територію міста: на ту локацію, де люди не проживають. Це не означає, що місто хоче вирішити свої питання за рахунок прилеглих міст-супутників. За фактом ця проблема загальна. Тому що той же сміття з Вишневого, Боярки також потрібно кудись вивозити. У них власних звалищ немає, а людей там з кожним роком стає все більше.”

Обговорення всіх можливих  варіантів “Київської агломерації” планують на спільній нараді збори міських і сільських керівників під керівництвом Віталія Кличка в кінці березня- початку квітня.  На підставі цих договорів в приміську зону поїдуть перші великогабаритні автобуси, що дозволить простежити перші етапи об’єднання майбутньої єдиної системи.

Читайте ще:  Стратегічний курс України на членство в ЄС та НАТО закріплено в Конституції

Микола Поворозник зауважив, що агломерація у повному масштабі може відбутися у найближчі 5 років, але тут дуже важливо врахувати глибину: це економічні розрахунки, а також демографічні оцінки. Наразі вже йде діалог з містом Бориспіль, Буча, Вишневе.

За інформацією: 44.ua

Ілюстративний матеріал із відкритих джерел