У театрі Колесо презентують шокуючу австрійську трагікомедію

11 декабря, 2019 16:16Театр Колесо покаже знакову прем’єру «Grillenparz та Хор цвіркунів» за п’єсою австрійського автора Томаса Арцта.

Фото Олександра Бєлєнького

— З Австрійським культурним форумом ми співпрацюємо давно, відкрили багатьох невідомих в Україні австрійських драматургів, — розповіла директор-художній керівник та режисер вистави Ірина Кліщевська. – Ми поставили дві вистави за творами Петера Гандке, нобелівського лауреату, досі в репертуарі «Скандал з публікою». Це епатажна вистава, яка починається з того, що відкривається занавіс і за ним нічого нема. Це провокація.  Також поставили водевіль «Колишні справи» драматурга 19 століття Йоганна Настроя, комедія «Жінки Моцарта» Фелікса Міттерера, сучасне «Приборкання норовливої» Францобеля. Цю постановку здійснили в рамках Двостороннього року культури між Україною та Австрією. П’єсу українською переклав професор Іван Мегела, йому її порекомендували у Відні. Вона багато ставилася у Європі.

ПРО ЩО ВИСТАВА

Підказки дає сама назва «Grillenparz та Хор цвіркунів». Grillenparz  — це гора, біля якої відбувається вся дія. Хор цвіркунів – це певним чином офісний планктон. Крім того, герої вистави перетворюються на цвиркунів, які співають, танцюють і коментують те, що відбувається.

Все починається з корпоративу традиційної австрійської компанії, який щороку відбувається на природі, десь поміж містом і селом, де звичні правила і норми припиняють свою дію. Адже треба підписати угоду з інвесторами будь-якою ціною … Томас Арцт грає зі стереотипами про любов до батьківщини та романтичну тугу до природи, сліпу інстинктивність та прагматизм глобалізації.

Ситуація доведена до крайнощів, показує, як проявляє в таких умовах себе людина. Одна з героїнь — начебто звичайна забезпечена жінка,  але коли стає питання вибору кар’єри і грошей, вона йде на злочин. І не відчуває докорів сумління.

Фото Олександра Бєлєнького

Твір незвичний, наповнений різними драматургічними та музичними формами, дуже сучасний. Нестандартний жанр вистави, запропонований режисером – трагікомічний фастнахтшпіль, умовно кажучи, німецький фарс. У п’єсі існує мікс містико-детективної історії, де розгадка, звісно, в кінці.

Режисер-постановник – народна артистка України Ірина Кліщевська.У виставі беруть участь: заслужена артистка України Наталія Надірадзе-Вронська, заслужений артист України Сергій Ладєсов, Марія Грунічева, Денис Драчевський, Аліна Проценко, Олександр Соловонюк.Музику до виставу написав Володимир Дадикін, орієнуючись на австрійську мелодику. 

На прем’єрний показ прилітає автор твору!

«Grillenparz та Хор цвіркунів» Коли: 12, 13, 14 грудня о 19.00Де: театр Колесо, Андріївський узвіз, 8Вартість квитків: 250 грн.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.