У столиці вчителька застосовувала силу до дитини з аутизмом

18 июня, 2021 22:40Anton Stolyarov

У Києві у школі №58 в інклюзивному класі вчителька застосувала силу до дитини з розладом аутистичного спектра. У навчальному закладі проведуть перевірку.

Про це пише hromadske.

Відео застосування сили до дитини у школі опублікували напередодні. На нього відреагували у Департаменті освіти і науки столиці, а також уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

Зазначається, що відео записав асистент вчительки і відправив його мамі дитини. У цьому інклюзивному класі навчаються двоє дітей з інвалідністю.

«Учитель не знаходить інший підхід і спільну мову з дитиною з розладами аутистичного спектра, крім як через рукоприкладство і агресію. І що найстрашніше — це не поодинокий випадок! ️Діти вибігають з класу — не хочуть бачити, як їх друга битимуть!» — зазначається під відео.

На це відреагували у Департаменті освіти і науки. Кажуть, що у школі проведуть перевірку. Обіцяються залучити до неї правоохоронців та службу у справах дітей, а після «вдатися до відповідних управлінських рішень щодо учасників цього конфлікту».

«Шановні колеги, вкотре наголошуємо, заклад освіти — це простір безпеки для дітей та відповідальності дорослих!» — зазначають у департаменті.

Омбудсменка Людмила Денісова зазначила, що обурена цим інцидентом.

«Наполягаю на необхідності захисту дітей від усіх форм насильства, а також звертаю увагу на те, що діти, які стають свідками злочину, зазнають психічного травмування та потребують захисту і піклування», — написала вона.