У “Слузі народу” прокоментували скандал щодо проведення з’їзду партії у КНУ: партія ініціює відкриття дворику вишу для всіх охочих

21 сентября, 2020 11:56Фото: ОПУ

Daria Trokhimovich

Партія «Слуга народу» заявила, що проведення з’їзду київського осередку партії на території КНУ імені Тараса Шевченка не є порушенням.

Про це вони повідомила у соцмережах.

«Захід у КНУ в неділю, 20 вересня, було проведено із дотриманням законодавства: як виборчого, так і освітнього. У дворі Червоного корпусу університету Президент та наші колеги по партії розповідали про своє бачення розвитку Києва та презентували команду, яка здатна забезпечити цей розвиток.

Захід відбувся на частині відкритої території вишу вихідного дня, коли не здійснюється освітній процес, за відсутності викладачів і студентів. При цьому не використовувались жодні аудиторії або будівлі закладу освіти, його працівники не залучались до організації, а сцену було демонтовано і прибрано в неділю.

Будь-яка агітація не могла здійснюватися в принципі, оскільки згідно з положеннями Виборчого кодексу вона може з’явитися лише після появи відповідних суб’єктів виборчого процесу. Місцева організація партії стає суб’єктом після висування – а цей процес наразі триває.

Нагадаємо, що наші політичні опоненти не раз проводили свої заходи на території вишів – на умовах оренди приміщень і без агітації студентів.

До речі, ми вважаємо, що внутрішній дворик Червоного корпусу КНУ має бути публічно доступним, оскільки є частиною історії та культури Києва.

Тому «Слуга Народу» виступить з ініціативою, щоб ворота дворику були відчинені для всіх охочих принаймні у денний час,» – заявили у партії.

Нагадаємо, що київський осередок президентської партії «Слуга Народу» в неділю, 20 вересня, провів свій з’їзд на території головного корпусу Київського національного університету імені Тараса Шевченка, чим порушив закон. У студпарламенті вже засудили такі дії політиків.