У розпал обшуків СБУ жител і офісів корупціонерів-податківців Київський СІЗО розрекламував платні камери (Фото)

Май 8, 2020 17:56З введенням загального карантину більшість країн зобов’язали громадян дотримуватися масочного режиму. Однак серед учених з’явилися розбіжності про користь захисних пов’язок.

Щоб запобігти поширенню COVID-19, МОЗ порекомендувала дотримуватися заходів безпеки, в тому числі носити захисні маски. Серед вчених і медиків виникла дискусія. Частина фахівців стверджувала, що маска необхідна, інші говорили, що вона має більше недоліків, ніж переваг.

Наприклад, дисциплінарна група від Лондонського королівського наукового товариства провела дослідження, згідно з яким масове використання масок може запобігти поширенню коронавірусу: «Затвердження базується на тому факті, що при чханні, розмові або кашлі виділяються краплі слини, які можуть містити збудник. Тому медичні маски і навіть саморобні пов’язки є важливим інструментом у боротьбі з вірусною інфекцією, особливо в місцях великого скупчення людей, наприклад, в аптеці або магазині».

Однак інші вчені поставилися до цих висновків скептично, припускаючи, що доказів недостатньо. Доктор з департаменту епідеміології і громадського здоров’я Університетського коледжу Лондона Антоніо Лаззаріно стверджував: «Такий звіт складно назвати дослідженням, він більше схожий на припущення. Немає систематизованого огляду. Якщо вже надавати рекомендації, то в ідеалі вони повинні ґрунтуватися на контрольованих дослідженнях або спостереженнях, де є порівняльна група. Це дозволить визначити позитивні та негативні ефекти використання маски. З огляду на той факт, що ми не так багато знаємо про COVID-19, недоліки захисних масок можуть брати гору над перевагами.

Доктор Бен Кіллінглі з лікарні Університетського коледжу Лондона доповнив, що такий оптимістичний звіт базувався на функції фільтрації і стримування в масці. Але її ефективність при дослідженні не дала очікуваних результатів: «На жаль, не всі розуміють, як правильно користуватися маскою, і брудні руки, якими ми чіпаємо своє обличчя, мають більший ефект інфікування. До того ж, ефективність масок не вивчалася в контексті нового вірусу . Втім, варто погодитися, що інфекцію COVID-19 можуть передавати люди без симптомів».

Як повідомляло ASPI news, у МОЗ заявили про введення адаптивної системи карантину для деяких міст України. Нагадаємо, що Міністерство охорони здоров’я опублікувало правила, згідно з якими з 11 травня заклади громадського харчування, перукарні, нотаріуси та непродовольчі магазини можуть почати роботу.