У Музеї української діаспори в Києві малюватимуть листівки для бійців АТОВ суботу, 24 лютого, у Музеї української діаспори в Києві відбудеться майстер-клас для дітей із розмальовування повстанських листівок, які потім відправлять українським воїнам у зону АТО.

Акція відбудеться в рамках патріотичного заходу «Криївка в музеї», присвяченому відомому повстанському поету Марку Боєславу, повідомляється на Facebook-сторінці музею.

«Протягом заходу буде діяти майстер-клас для дітей із розмальовування повстанських листівок. Участь у майстер-класі безкоштовна. Всі розмальовані дітьми листівки ми відправлятимемо нашим бійцям у зону АТО», — зазначили організатори.

Під час заходу дітей ознайомлять з яскравою сторінкою української історії – боротьбою Української Повстанської Армії у 1940-1950-х роках крізь призму одного з її учасників – поета і воїна Михайла Дяченка, який мав підпільне псевдо Марко Боєслав.

«Криївка в музеї» розпочнеться о 13:00 за адресою: вул. Московська, 40-б, Київ.

Розклад заходу:

13:15 – розповідь від Назара Розлуцького про криївки і про Марка Боєслава. Ви довідаєтеся про різні типи повстанських криївок: від простеньких сховків на одну людину до розгалужених підземних укріплень із таємними виходами. Також Назар Розлуцький розповість про поета Марка Боєслава, який майже десять років протримався у підпіллі та розкаже про криївку, у якій він переховувався.

13:50 – «Вечір у криївці». Спочатку поети та поетеси міста Києва зачитають вірші Марка Боєслава. А згодом ведучий Назар Розлуцький пограється з дітками у загадування і відгадування повстанських загадок. За правильну відповідь кожен учасник отримає невеличкий приз.

14:20 – «Вітайте бійців!». Презентація одягу та озброєння бійців УПА від Військово-історичного клубу «Повстанець». Ви зможете побачити відтворений одяг повстанців, почути для чого призначається кожна деталь та звідки вона в ньому з’явилася, а також дізнатися про те, як повстанці здобували зброю.

14:50 – дитячий квест «Вишкіл розвідника». Усіх бажаючих буде поділено на команди, кожна з яких отримає записку з таємним шифром. Розшифрувавши його, команда зможе відгадати загадку і використати відгадку як пароль, назвавши який, вона отримає приз від реконструктора ВІК «Повстанець».

15:30 – міні-концерт «Пісні боротьби» від Василя Жованика. По закінченні Василь проведе для всіх бажаючих майстер-клас із вивчення повстанської пісні.

Вартість вхідного квитка – 50 гривень.

Нагадаємо, 18 лютого в Музеї української діаспори у Києві пройшов Sikorsky mini-fest, присвячений відомому авіаконструктору та винахіднику гвинтокрила, киянину Ігорю Сікорському.

А поделиться?