У монастирі на Подолі під виглядом реставрації розбирають стіни будинку-пам’ятки 1811 року

Октябрь 15, 2019 18:08Фото: Вячеслав Мельник

На території Фролівського монастиря на Подолі руйнують будинок початку ХІХ століття, який є пам’яткою містобудування та архітектури національного значення. Про це «Хмарочосу» повідомив художник і мистецтвознавець Антон Проненко.

«Сьогодні руйнують будинок у стилі класицизму ще епохи Котляревського. Так у нашій країні дбають про культурну спадщину», – прокоментував Проненко й додав до свого посту у Facebook відео.

Йдеться про будинок Артинова у Подільському районі столиці. Він був збудований у 1809-1811 роках і є пам’яткою містобудування та архітектури за номером 18/13. 

Згідно з паспортом об’єкту, зараз відбувається реставрація будинку. Дозвіл на проведення будівельних робіт виданий ДАБІ 16 серпня 2019 року.

Фото: Вячеслав Мельник

Киянин В’ячеслав Мельник на місці, де стояла споруда, знайшов ковані цвяхи. Як повідомили йому у монастирі, вони збираються відбудовувати новий келейний корпус на місці старого.

«Хмарочос» звернувся в монастир за коментарем, однак кореспондентові видання повідомили, що відмовляються розмовляти без адвоката.

Фролівський монастир – найдавніший жіночий монастир Києва. Відомий з XVI ст., розміщений на Подолі. Монастир первісно названий на честь Святих Флора і Лавра, нині – Свято-Вознесенський Флорівський жіночий монастир.

Перша письмова згадка про монастир датується 1566 роком. 1710 року був об’єднаний з Вознесенським монастирем. Значної перебудови комплекс зазнавав після пожеж 1718 та 1811 років. Над його відновленням у 1811-1824 роках працював архітектор Меленський.

До сьогодні збереглася значна частина монастирських будівель початку XIX ст.

* Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.