У Лук’янівському СІЗО відкрили платні камери: скільки арештантам доведеться платити за кращі умови

Май 8, 2020 22:56Поки що таких камер лише чотири, та за потреби обіцяють облаштувати ще.

У слідчому ізоляторі — як у готелі. Відсьогодні в Київському СІЗО з’явилися камери з покращеними умовами — новим ремонтом та необхідною побутовою технікою.

Скільки коштує таке задоволення, і чи є вже попит – в сюжеті ТСН.19:30.

Потріскані стіни, бруд, грибок і пліснява. Від жахливих умов, в яких тут перебувають ув’язнені, просто відбирає мову. Це опис одного із найстаріших корпусів Лук’янівського СІЗО. Серед ув’язнених – просто «Катька». 

Так називають цей корпус. Андрій тут уже півроку. Вкрав металобрухту на 1200 гривень. Відсидіти тепер має 3 роки. В камері їх шестеро. Тут тісно і душно. Та от ув’язнені, схоже, вже звикли до таких умов. Або бояться говорити правду на камеру. Принаймні, жодної скарги журналісти так і не почули.

Та от у Міністерстві юстиції визнають — такі умови ненормальні. Тож для тих, хто хоче комфорту, створили послугу платних камер. Поки що їх у СІЗО лише чотири. Новий ремонт і одно-ярусні ліжка, чого не зустрінеш у звичайних камерах. Є телевізор, холодильник, чайник та мікрохвильовка. І навіть душ, але у двох камерах з чотирьох. Коштує таке задоволення — за місце — 2 тисячі за день, 8 тисяч — за тиждень та 12 — за місяць. Ціна не залежить від наявності душу чи кількості сусідів.

«Тільки зараз розпочинаємо. Відповідно, ув’язнені зможуть написати, подати заяву, якщо є бажання, зайняти ці камери», – пояснює міністр юстиції України Денис Малюська.

Поки таку послугу запровадили лише в Лук’янівському СІЗО. Згодом з’явиться і в інших містах. Там, імовірно, ціна буде відрізнятися. А от кількість платних камер залежатиме від попиту.

«Ми не є компанією, яка хоче отримати якомога більше грошей, ми ці кошти хочемо спрямувати на утримання і підвищення, поліпшення умов утримання в камерах», – каже Малюська.

Олександр показувати своє обличчя не хоче. Але розповідає: тут теж за крадіжку. Грошей у рідних платити за камери немає. Тож обійдеться і такими умовами.

Відео

У Київському СІЗО з’явилися платні камери з покращеними умовами

У слідчому ізоляторі — як у готелі. Від сьогодні в Київському СІЗО з’явилися камери з покращеними умовами — новим ремонтом та необхідною побутовою технікою. Скільки коштує таке задоволення – дивіться у сюжеті.    

Такої думки більшість ув’язнених. Але в Мін’юсті переконують: охочі заплатити за комфорт таки знайдуться. Решта ж арештантів намагається покращити умови перебування своїми силами. Десь встановили холодильник, десь – пральну машину, а десь завели кішку, яка вивела четверо кошенят. 

Кореспондентка ТСН Інна Власова