У Кличка дозволили фірмі з орбіти Микитася будувати 50-метровий ТЦ у центрі Києва

Сентябрь 12, 2019 09:56Київська адміністрація видала фірмі з орбіти екс-нардепа Максима Микитася вихідні дані на будівництво 51-метрового торгового комплексу біля «Зоряного» у Печерському районі столиці.

Джерело: «Наші гроші».

Дослівно: «Департамент містобудування КМДА 20 серпня видав ТОВ «Філософія девелопмента» містобудівні умови та обмеження для реконструкції корпусу заводу «Арсенал» під адміністративну будівлю з паркінгом. Про це свідчать дані офіційного сайту Департаменту».

Деталі. Офісно-торговельний комплекс планують звести на ділянці площею 1,36 га по вулиці Московська, 8 (перехрестя вулиці Московської та Кловського узвозу).  

Граничну висоту об’єкта дозволили на рівні 50,7 м, попри те, що ділянка розташована у центральному історичному ареалі Києва, де дозволене будівництво не вище 27 м. 

Arsenal Mykytas (PDF) Arsenal Mykytas (Text)

Корпус заводу з ділянкою «Укргазбанк» продав через СЕТАМ на початку квітня. Вартість угоди становила 563,71 мільйона гривень.    

У квітні право власності на майно зареєстрували за фірмою «Філософія девелопмента», яка пов’язана з корпорацією «Укрбуд» екс-нардепа Максима Микитася.

За даними Youcontrol, ТОВ «Філософія девелопмента» у квітні 2018 року створили В’ячеслав Мармиш і Андрій Марцинів. Мармиш працював прокурором Шевченківського району, але був звільнений одразу після Майдану у 2014 році. У 2015 році він вже працював заступником президента корпорації «Укрбуд».

Також відзначається, що оцінювачку майна, якій оголошено підозру у справі НАБУ про завдання збитків на 81 мільйон гривень при обміні квартир для Нацгвардії з центру Києва на околиці за участі «Укрбуду», наразі захищають адвокати з адвокатського об’єднання «Айтлекс», очолюваного Мармишем.

Наразі засновниками компанії «Філософія девелопмента» є ТОВ «А.В.Інвестиції», власником якого є колишній прокурор прокуратури Київської області, а донедавна начальник відділу Одеської митниці Юрій Грегуль  і ТОВ «Монтаді», бенефіціарним власником якого значиться Алла Виговська.

На купленій ділянці «Укрбуд» збирається побудувати бізнес-центр «Arsenal Plaza». Одразу через дорогу знаходиться кінотеатр «Зоряний», який зараз теж реконструюють. На «Зоряному» під час цих робіт добудували три нових поверхи без відповідних дозвільних документів.