У Київській області з’явиться великий заповідник

Август 14, 2019 15:40У Київській області з’явиться великий заповідник


Фото з мережі Інтернет

У Вишгородському та Іванківському районах з’явиться Дніпровсько-Тетерівський національний заповідний парк, площею понад 30 тисяч гектар

Про це повідомляє інформаційний портал «Моя Київщина» з посиланням на «НВ».

Проект створення на місці радянських мисливських угідь, закритих для відвідування, заповідного парку розробило Міністерство екології та природних ресурсів України.

«Прикро проводити такі паралелі, але саме це обмеження втручання людини дало можливість зберегти за 60 кілометрів від столиці одну з найбільш диких ділянок природи на Київщині. Нині це — унікальна лісова та водно-болотна фауна. Тут знайшли свій притулок сірі журавлі, чорні лелеки, орлани-білохвости та цілий ряд інших рідкісних птахів та звірів, занесених до Червоної книги. Є тут рослинні угруповання, занесені до Зеленої книги, та види оселищ, що охороняються Бернською конвенцією», — заявив міністр екології України Остап Семерак.

У мінекології сподіваються, що створення такого парку сприятиме поліпшенню екологічної ситуації області.

На території колишнього мисливського угіддя залишилася розвинена транспортна та господарська мережі, які у відомстві пропонують використовувати в туристичних потребах. У майбутньому парку прокладено 20 кілометрів доріг, які підходять для велопрогулянок.

Нагадаємо, що у Ірпені на боротьбу із небезпечною амброзією виділили 50 тисяч гривень.