У Києві запрацювали камери фіксації порушень ПДР: що кажуть водії – включення (Відео)

1 июня, 2020 17:00За темою

>

За 8 хвилин роботи фотофіксації попалися 262 автівки: першим у Києві зафіксували Audi Q7

Майже 300 випадків перевищення швидкості зафіксували камери відеофіксації в Києві. Порушникам уже надійшли перші повідомлення про штрафи. З першого червня в столиці та на автомагістралях Київської області розпочали роботу перші камери, які автоматично фіксують порушення правил дорожнього руху. Про перший день роботи системи відеофіксації розповість кореспондент «5 каналу» Мирослав Солонар.

Загалом у Києві є 20 камер, в області – ще 25. Загалом їх 45. Вони розташовані на найбільш завантажених ділянках. Зокрема, на вулиці Олени Теліги. Журналісти бачили, що водії намагаються максимально загальмувати перед камерою.

Якщо буде перевищення швидкості більше, ніж 20 км на годину, то приходить автоматично «лист щастя» – або на адресу проживання або в електронний кабінет водія.

«Якщо швидкість перевищив, то перевищив. Я виріс з того віку, коли хочеться поганяти», – каже водій. «Було один раз, коли перевищувала швидкість», – додає ще одна водійка.

«Трошки більше порядку буде на дорогах. Я так вважаю. 120 км було кілька тижнів тому на Житомирській трасі. Там дозволяється. Я не ганяю, я вже пройшов цей етап, коли ганяв. Потихеньку», – говорить ще один водій.

Арсен Аваков зауважив, що лише за 8 хвилин роботи камер, зафіксували більше 260 порушень.

Юристи кажуть, що всі постанови можна скасовувати у судах.

«100% усіх штрафів, які будуть накладатися, можна скасовувати в суді. Є певні але. Суд зараз встановив судовий збір, за звернення до суду зараз треба заплатити 400 грн – за звернення в суд першої інстанції. Якщо необхідно буде оскаржити рішення, тому що суд прийме рішення не на користь автовласника, то доведеться заплатити ще більше – 600 грн», – заявляє юрист Богдан Глядик.

Нагадаємо, система мала стартувати ще місяць тому – 1 травня, однак через карантин запуск відклали.

Читайте за темою