У Києві впритул до Олександрівської лікарні планують звести 35-поверхівку: архітектори попереджають про небезпеку

13 ноября, 2019 22:56На Печерських пагорбах є ймовірність селевих потоків.

У Києві на вулиці Мечникова, поблизу Олександрівської лікарні, вирішили звести 35-поверхівку. Місцеві жителі Печерських пагорбів та архітектори кажуть, що будувати тут такі споруди небезпечно через можливість селевих потоків, — йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Будівельники рівняють гору і забивають палі між старими будинками. На цьому місці планують побудувати 35-поверхівку.

Читайте також:

У центрі столиці зводять новобудову, яка псує класичну панораму Хрещатика

Активна фаза робіт розпочалася два тижні тому. Наразі будівельники працюють у дві зміни: вирубують дерева і розрівнюють ділянку. «Я не можу відкрити вікна на провітрювання протягом року, бо бурова шумить дуже гучно. Ці струси викликають таке відчуття як землетрус. Дома шибки трясуться», — каже мешканка будинку навпроти.

Ольга Малишенко. Кілька разів вона викликала на будмайданчик поліцію, чубилась із тітушками і навіть судилась. «Мешканці знали, що ділянка в оренді під забудову дуже давно. Але ніхто з нас не уявляв. що це можливо. Схил настільки стрімкий, настільки мала ділянка. 20 соток, що це таке для 35-поверхівки», — додає.

Відео

35-поверхівку планують звести на Печерських пагорбах на місці укріплень Київської фортеці

Загалом за шість метрів від корпусів Олександрівської лікарні. Особливої пікантності проекту додає і той факт, що єдиний під’їзд до новобудови – це в’їзд до лікарні. Місцеві жителі та архітектори в паніці. Кажуть, що будувати тут такі споруди вкрай небезпечно, через можливість селевих потоків, на кшталт того, що відбувся на Куренівці.  

Місце небезпечне, каже віце-президент спілки архітекторів Георгій Духовничний. Він робив експертизу ділянки і вважає, що через особливості рельєфу і ґрунтові води тут можливі глобальні зсуви ґрунту. 

Кандидат біологічних наук Лариса Бідна разом із сусідами бореться проти цього будівництва. Вона розгледіла на будівельному майданчику біологічні загрози: «Над нами був Кловський монастир. Історично відомо, що там збуло кладовище. Крім того, у 18 столітті, коли була епідемія чуми, Кловський палац був облаштований як чумний шпиталь. Померлих, нікуди було, боялись розповсюдження ховали тут на кладовищах», — каже вона.

Читайте також:

Балкони-апендикси і додаткові поверхи на даху: у Києві починають боротьбу із незаконними надбудовами

Та передовсім потерпають пацієнти Олександрівської лікарні. Багатоповерхівка буде лише за шість метрів від сьомого корпусу, де розташована нейрохірургія. Утім, адміністрація лікарні проблему не побачила і навіть дозволила будівельній  техніці пересуватися територією.

Під час минулого засідання Київради питання будівництва було внесене в зал. Представники всіх фракцій висловилися за заборону будівництва, але депутати його не підтримали. Не голосували семеро із «Європейської солідарності» та четверо з «Єдності».

Автор постанови про скасування депутатка Наталія Манойленко каже, що завтра її проект знову будуть вносити в зал і знову спробують проголосувати. «Договір оренди вже не діє від третього серпня цього року. Забудова є незаконною. Є рішення ДАБі про припинення робіт, і повністю є всі законні підстави припинити цю забудову. Тим не менш, ми бачимо що голосів не достатньо», — каже вона.

Кореспондент ТСН Дмитро Святненко.