У Києві власник пентхаузу винен за опалення пів мільйона гривень. Як в Україні борються із боржниками

Октябрь 15, 2019 22:32В уряді обіцяють розпочати опалювальний сезон вчасно майже скрізь.

Опалювальний сезон розпочнеться без проблем — але не для всіх. Опалення у висотках вмикають, коли добова температура впродовж трьох днів не перевищує 8 градусів тепла. Тим часом на місцях комунальники борються з боржниками. Українці за комунальні послуги заборгували понад 50 млрд грн. Якщо купюрами по 500 гривень — набереться два вагони готівки.

Журналісти ТСН пішли в рейд із комунальниками і побачили, що за спожите часто не платять мешканці елітних помешкань.

У Херсоні комунальники відправилися відрізати від газу будинки за борги. Один із власників оселі свариться з ними. Інший же господар мовчки спостерігає, як йому перекривають газ — у нього борг у 10 тисяч гривень. Газовики на трубу поставили заглушку, а йому ультиматум — сплатити і борг, і за виїзні роботи (сума буває від 300 до 1,5 тис. грн).

До кінця року газовики Херсона запланували «відрізати» газ у 183 приватних будинках. Цих боржників називають злісними, бо у них понад 10 тисяч гривень несплати. Загалом населення області лише за газ заборгувало 363 мільйони гривень.

Відео

Коли розпочнеться опалювальний сезон в Україні і чи багато нині боржників

Опалення у висотках вмикають, коли добова температура протягом трьох днів не перевищуватиме 8 градусів тепла. Тим часом на місцях комунальники борються із боржниками. Українці за комунальні послуги заборгували понад 50 мільярдів гривень. ТСН пішла в рейд із комунальниками і побачила, що за спожите часто не платять мешканці елітних помешкань.    

Тим часом у Києві комунальники ведуть до найбільших боржників. Один із них — у новобудові у центрі міста. Елітне житло має 1100 квадратних метрів. Його власники за опалення заборгували майже пів мільйона гривень. Конс’єржка звітує, що у пентхаузі нікого немає. Цей пентхаус у три рівні, з видовими на всі стіни і без ремонту продається за понад 2 мільйони доларів. Що на апартаментах висить борг за опалення, продавець знає і нічого тут страшного не бачить. Мовляв, погасить усе. Комунальники не такі оптимістичні і подали до суду.

«До суду подається сума основного боргу плюс нараховані штрафні санкції до суми основного боргу – це пеня, інфляція і 3% річних», — зазначив директор структурного підрозділу Енергозбут КП «Київтеплоенерго» Костянтин Лопатін.

Жителі столиці лише за тепло заборгували понад мільярд гривень. Щоби змусити сплатити, найперше власників попереджають — телефоном, листом чи по e-mail. Якщо немає реакції — йдуть до суду.

«Якщо є рішення суду, справа потрапляє до виконавчої служби. У разі, якщо сума боргу перевищує 84 тисячі гривень, на квартиру накладається арешт. І тут практично всі все платять», — говорить гендиректор КК «Центр комунального сервісу» Андрій Щербина.

Випадків, коли за комунальні борги забирали квартири, в Україні поодинокі. У Кривому Розі — один із лідерів серед боржників за газ — у неплатників описують майно і відправляють на аукціон. Продати з молотка виставили пральну машину, пилосмок та шафу.

Щоби не доходити до крайнощів — комунальники рекомендують боржникам прийти і оформити розстрочку на свої борги, а окремі господарники закликають впливати на сумління не платників сусідським осудом. Скажімо, мешканці кооперативного будинку в Києві отримали листа, в якому вказано, хто і скільки заборгував, і попередження мешканцям — якщо не вмовять, не переконають чи інше боржників-сусідів розрахуватися, то увесь будинок залишиться без опалення.

Тим часом прем’єр-міністр України Олексій Гончарук у черговому відеоблогу запевнив, що проблем з опаленням не буде. Щойно похолодає, у квартирах потепліє в усіх містах, окрім Сміли на Черкащині та Нового Роздолу на Львівщині. Там опалення буде, але пізніше, бо нині з’ясовують стосунки з тамтешніми теплопостачальниками.

Інна Боднар, Олена Ваніна