У Києві в лікарнях Нацакадімії медичних наук знайшли 500 ліжок для хворих на COVID

14 апреля, 2021 20:40У Києві для лікування пацієнтів з COVID-19 в окремих науково-дослідних лікарнях Нацакадімії медичних наук (НАМНУ) буде додатково спрямовано 55,4 млн. грн. Про це у Facebook повідомила член бюджетного комітету Ради, нардеп від «Слуги народу» Леся Забуранна.

«Турбуючись за складну та загрожуючу ситуацію із кількістю хворих та з метою уникнення колапсу медичної системи у м. Києві, відпрацювавши дане питання з Міністерством охорони здоров’я України та Національною академією медичних наук України, сьогодні на засіданні Комітету нами було прийнято рішення спрямувати 55, 4 млн. грн Національній академії медичних наук України для надання стаціонарної допомоги пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом, окремими науково-дослідними установами НАМНУ, які розташовані у Києві», — написала вона.

Забуранна наголошує, що станом на сьогодні завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я міста Києва, визначених для госпіталізації пацієнтів із підтвердженим випадком СОVID-19 – 74,6%. Спрямування відповідних коштів НАМНУ здійснюється з метою закупівлі засобів індивідуального захисту, лікарських засобів та медичних виробів, необхідних для надання медичної допомоги пацієнтам з ковід, додаткових доплат до заробітної плати медичним та іншим працівникам державних установ НАМНУ.

Це дозволить перепрофілювати 500 ліжко-місць під лікування пацієнтів з ковід на базі клінік окремих науково-дослідних установ, таким чином орієнтовно буде проліковано 2000 осіб у лікарнях НАМНУ, які розміщені у Києві.

Нагадаємо, у столиці лікарі врятували маму 14 дітей, хвору на COVID, та її новонароджених близнюків (відео).