У Києві протестувальники назвали причини подорожчання нерухомості

21 января, 2020 18:2421 січня активісти ГО «Стоп корупції» провели акцію протесту під стінами Антимонопольного комітету через монополізацію цементного ринку та незаконне введення антидемпінгового мита на імпортований цемент на територію України. Про це з місця події повідомила журналістка Наталія Дігтяр. 

Активісти провели акцію протесту під стінами Антимонопольного комітету. Фото: «СтопКор»

Стопкорівці виступили з наміром привернути увагу влади України, зокрема АП, Кабміну, профільного Міністерства, народних обранців, профільного комітету ВР та правоохоронних органів до незрозумілої політики уряду в контексті запровадження антидемпінгового мита, яке було запроваджене на початку року та значно обмежує права частини бізнесу у цій сфері.

Слова журналістки підтвердили й самі мітингувальники.

Фото: «СтопКор»

«Ми пікетували Антимонопольний комітет через неконтрольоване зростання цін на цемент, знищення конкуренції, що власне і стало чи не першим та єдиним фактором підвищення вартості нерухомості. Водночас експортна вартість цементу та ціна на внутрішньому ринку суттєво відрізняється, до прикладу, коли експорт коштує 900 грн/т., то для українців той самий цемент коштуватиме від 2400 грн/т», – наголосили вони.

На думку мітингарів, антидемпінгове мито могло бути ухвалене передчасно або взагалі без вивчення питання, «не вникаючи» в передумови.

Фото: «СтопКор»

«Таке рішення було, ймовірно, ухвалене в інтересах західних інвесторів (дві-три потужні українські компанії з іноземним капіталом (Німеччина) або інвестбанкінгу. Ця незрозуміла політика прямо викликає подорожчання житла для українців, тобто, по суті, антидемпінгове мито не приносить запланованої користі», – додали активісти.

Читати також:

Поділитись