У Києві протестують медики швидкої допомоги, яким понизили зарплату майже на 50%

Май 7, 2020 17:24Вчора медики столичної клінічної лікарні швидкої допомоги вийшли на акцію протесту. За словами лікарів, це пов’язано зі зниженням їхніх зарплат приблизно на 40-50% після введення другого етапу медичної реформи. За повідомленням Укрінформу, в акції взяли участь близько 20 лікарів.

«Наш протест виражається не в тому, щоб протестувати проти нашої роботи і проти того, що ми робимо. Ми просто вийшли, щоб сказати, що ми хотіли б змін. Але змін таких, які були б на краще, а не дивитися, як система щороку погіршується», — сказав старший ординатор відділення політравми Віталій Черкашин.

Черкашин повідомив, що останнім часом до них звертаються люди, які вважають, що лікарі отримують великі заробітні плати. Так, посилаючись на повідомлення у ЗМІ, пацієнти вважають, що лікарі отримують 50 тисяч грн, медсестри – 30 тис., санітарки – 20 тис. Тоді як один з лікарів, що працює в лікарні вже 21 рік, показав телефон, де журналіст вголос зачитав отриману лікарем суму: 3 688 грн. за місяць.

Черкашин наголосив, що після запуску другого етапу медреформи, всі доплати, які були раніше, урізали. Він також додав, що цим протестом медики виражають свою позицію, адже їх відділення «не видно», оскільки вони не займаються хворими на COVID-19.

«Ми хочемо продовжувати надавати ту ж допомогу, що ми й надавали. Ми хочемо, щоб реформа не знищила нашу лікарню, і таких же, як ми. Ми хочемо, щоб про нас говорили як про тих людей, які варті поваги», — сказав Черкашин.

Читайте також: Я працюю у швидкій під час карантину – у лікаря 2 комплекти захисту на 24 години.

Раніше hromadske повідомляло про те, що медики Київської міської клінічної лікарні №8 Оболонського району вийшли на протест з відмовою працювати за зарплату в розмірі 3-5 тисяч гривень в умовах поширення коронавірусу.

«При такій роботі і таких хворих — це не зарплата. Я отримала 4 100 грн. Це нам дали за квітень. За березень мені дали 5 300 грн. І це при тому, що у мене 1,5 ставки», — пояснила ситуацію одна з санітарок.

Після цього стало відомо, що медпрацівники лікарні №8 справді не отримали доплат за березень, тому що керівник медзакладу не надав інформації про лікування у них хворих на COVID-19.

На сторінці «Життя Мінського масиву — Оболонський район» у Facebook повідомляють, що за квітень медики отримали зарплати, розраховуючи на доплати за роботу з інфікованими.

Натомість, як повідомляють, вони отримали зарплати на 30-40% менші, ніж до епідемії. Медсестри отримали 4-5 тисяч гривень, молодші сестри — 3-4 тисячі гривень, лікарі — від 6 до 9 тисяч.

Розрахунковий лист молодшої медичної сестри за квітень 2020-го.Фото з допису «Життя Мінського масиву — Оболонський район» у Facebook

Тоді міський голова Києва Віталій Кличко на онлайн-брифінгу 30 квітня повідомив, що на доплати медикам виділять майже 900 мільйонів гривень та запевнив, що столична влада шукає можливості, як допомогти медикам.

Директорка департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург в ефірі hromadske теж повідомила про доплати у розмірі дев’яти посадових окладів за роботу у березні: «Київська влада виділила 10,8 млн грн на здійснення доплат всім співробітникам, які були залучені до лікування, та 12,4 млн грн для стимулювання співробітників екстреної медичної допомоги».

За її словами, лікарі в середньому отримали від 30 до 50 тисяч гривень, медсестри — від 25 до 30 тисяч гривень, а молодший персонал — від 20 до 25 тисяч гривень.

Очільник МОЗ Максим Степанов запевнив, що уряд вже перерахував всі гроші у регіони, а затримки з виплатами виникають вже на місцях та зазначає, що вже направив головам облдержадміністрацій листи з вимогою відзвітувати по кожному медзакладу.

Як відомо, з першого квітня в Україні розпочався другий етап медичної реформи. Відтепер заклади охорони здоров’я, що надають спеціалізовану (міські, районні лікарні) та високоспеціалізовану (обласні лікарні та центри) допомогу, будуть отримувати кошти за договором з Національною службою здоров’я України (НСЗУ).

* Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.