У Києві почався фестиваль українського борщу

5 марта, 2021 17:24https://youtu.be/GvN33x3eDOw

У Києві розпочався фестиваль з приготування борщу, де учасники з 25 регіонів країни одночасно готують національну страву.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Сьогодні ми встановлюємо рекорд України по одночасному приготуванню борщу. Ми робимо такий рекорд, у якому всі регіони об’єднані в один. Ми показуємо, що борщ — це страва, яка об’єднує Україну. І ми хочемо зробити так, щоб всі люди в Україні не просто почали його їсти, а й розуміти що це сакральна і важлива мета», — сказав під час фестивалю відомий шеф-кухар Євген Клопотенко.

Він зазначив, що за два тижні буде подана заявка з включення борщу до нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. За його словами, цей фестиваль є кроком для того, щоб офіційно «освятити дорогу борщу» до світової спільноти.

Ткаченко: Фестиваль борщу в день смерті Сталіна – не тролінг

Одночасне приготування представниками з 25 регіонів України традиційних українських борщів — безпрецедентна подія в Україні, тому на локації присутні представники Книги рекордів України.

Трансляція заходу проходить на YouTube каналі ГО “Інститут культури України” та у Фейсбуці Міністерства культури та інформаційної політики України.

Як повідомляв Укрінформ, експертна рада з питань нематеріальної культурної спадщини при Міністерстві культури та інформаційної політики на початку жовтня рекомендувала відомству включити до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини український борщ та ще 4 елементи. Це може стати першим випадком, коли до Національного переліку буде внесений загальноукраїнський елемент (борщ), а не регіональний.