У Києві акція на захист Гостиного двору зібрала близько сотні осіб

6 марта, 2021 18:08У Києві на Контрактовій площі відбулася акція на захист будівлі Гостиного двору, яка перебуває в занедбаному стані з часів Віктора Януковича.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, участь в акції взяли близько сотні осіб.

Організатори акції наголошують, що будівля Гостиного двору є важливим об’єктом історичної спадщині і має бути відреставрована, а не перебудована на бізнес-центр або ТРЦ. Також вони зазначають, що наприкінці січня суд зобов’язав Фонд державного майна подати на розгляд науково-проєктну документацію на проведення невідкладних протиаварійних та реставраційно-відновлюваних робіт. Проте досі не буле представлено жодного плану з ревіталізації об’єкта. Учасники акції закликали уряд захистити Гостиний двір та передати його в управління КМДА для того, щоб містяни могли самостійно вирішувати його долю.

Під час акції було висунуто пропозицію сприяти створенню в Гостиному дворі громадського простору — центру самоврядування киян, а також музейних, освітніх та культурних закладів. Збір підписів на підтримку відповідної петиції було організовано під час заходу.

Ткаченко просить Кличка погодити передачу Гостиного двору МКІП

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко 6 березня в своєму Телеграмі заявив, що у відомства є напрацьований план порятунку будівлі, і для початку його реалізації потрібна згода КМДА на передачу Гостиного двору в управління МКІП. «Проєкт реконструкції Гостиного Двору досить складний у реалізації, проте ми розуміємо, як з цим працювати, аби втілити у межах пам’ятки простір для культурно-мистецьких українських проєктів та залученості місцевої громади», — написав Ткаченко. Він підкреслив, що також у МКІП розуміють, як профінансувати розробку проєктно-наукової документації та почати протиаварійні роботи.

«Як тільки міська влада припинить затягувати процес із погодженням передачі пам’ятки у наше управління – ми отримаємо правові підстави діяти. Тобто, робота по звільненню території пам’ятки від експансії минулих власників – почнеться без зволікань», — додав міністр культури.

Як повідомляв Укрінформ, Київська міська рада 11 лютого 2021 року підтримала звернення до Кабінету Міністрів щодо невідкладної передачі будівлі Гостиного двору в комунальну власність громади столиці.

У Мінекономіки підтримують передачу Гостиного двору до комунальної власності Києва

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко звернувся до Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля з ініціативою щодо передачі Гостиного двору в Києві на баланс міністерства.

Гостиний двір – пам’ятка архітектури місцевого значення, збудована у 1809 році.

Постановою Кабінету Міністрів № 1380 від 15 серпня 2011 року Гостиний двір було виведено з Державного реєстру пам’яток архітектури. У вересні 2012 року Київрада передала Укрреставрації в оренду земельну ділянку під Гостиним двором для проведення реконструкції цієї будівлі під торговельно-офісний центр із гостьовою стоянкою, чим тоді обурилася громада.

Кличко запевняє, що ТРЦ у Гостиному дворі не буде

У листопаді 2015 року Окружний адмінсуд Києва визнав незаконною та нечинною постанову Кабміну «Про виключення будівлі Гостиного двору у місті Києві зі списку пам’ятників архітектури, що перебувають під охороною держави».

У 2018 році суд розірвав договір оренди і зобов’язав Укрреставрацію повернути Гостиний двір регіональному відділенню Фонду державного майна по місту Києву.

Гостиний двір стоїть без даху, вікон і штукатурки з зими 2013 року.

Фото: Олена Худякова, Укрінформ