У Чорнобилі науковці проводять дослідження живих організмів у водоймах

22 сентября, 2020 09:00Чорнобильський заповідник

Науковці ДСП «Екоцентр» та Інституту гідробіології НАН України проводять дослідження живих організмів у водоймах

Про це повідомляє інформаційний портал «Моя Київщина» з посиланням на сторінку «Державне агентство України з управління зоною відчуження» у Faсebook.

Як розповідається у повідомленні, моніторинг організмів, які живуть у водному середовищі, є одним із важливих параметрів контролю за довкіллям та міграцією радіонуклідів в об’єктах біологічного походження. Відбір проб вищих водних рослин, молюсків та представників іхтіофауни проводиться тричі на рік. Станом на вересень 2020 року у водоймі-охолоджувачі зафіксовано зменшення біорізноманіття іхтіофауни, що наразі налічує 33 види. Причиною цього стало суттєве зниження рівня води та осушення значних площ.

З квітня 2017 року, в рамках міжнародного проєкту «SATREPS», тривають спільні українсько-японські дослідження, щодо впливу зниження рівня води на вміст радіонуклідів у гідробіонтах водойми-охолоджувача ЧАЕС. Дослідниками відбирались зразки представників іхтіофауни, рослинності та донних відкладень водойми-охолоджувача.

Поширення у світі коронавірусного захворювання COVID-19 унеможливило прибуття до України японських дослідників для виконання низки запланованих завдань за проєктом «SATREPS». Тому, Спільним Координаційним Комітетом «SATREPS» було розроблено «Меморандум про виконання Плану Спільних Досліджень проєкту «SATREPS» в період обмежень в Україні, що пов’язані з епідемією COVID-19″, згідно з яким підприємство разом із українськими партнерами проєкту власними силами продовжили дослідження з оцінки запасів радіонуклідів та особливостей їх міграції у водоймі-охолоджувачі ЧАЕС.

Нагадаємо, що поліцейські, котрі патрулювали зону відчуження, помітили та зупинили трактор, який віз деревину.

Читати «Моя Київщина» у Facebook