У центрі Києва люди живуть у гуртожитку без газу, світла та інтернету

13 августа, 2019 22:08З комунальних благ у них тільки вода, натомість мешканці будинку готові до штурму.

Їжа на вогнищі, світло лише від ліхтариків, ніяких телевізорів чи інтернету – це не про туристичний похід, а про умови життя в одному зі столичних гуртожитків. Звідти намагаються переселити мешканців, оскільки будівля нібито аварійна, однак люди виїжджати не погоджуються, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Кухня звичайна перетворилася на польову два місяці тому – тоді до будівлі увірвались невідомі і позривали лічильники газу. Разом з блакитним паливом відключили і електрику. «Він дуже смачний, звісно, але ви знаєте – мені би вистачило такого смаку раз на рік, коли виїздиш на природу, а не кожного дня готувати на вулиці, живучи в центрі міста», — кажуть мешканці.

ВідеоЗі столичного гуртожитку намагаються виселити людей через нібито аварійність будівлі  

Їжа — на вогнищі, світло — лише від ліхтариків, ніяких телевізорів чи Інтернету. І це не про туристичний похід, а про умови життя в одному зі столичних гуртожитків. Звідти намагаються переселити мешканців, оскільки будівля нібито аварійна. Люди виїжджати не погоджуються, а сам будинок вважають придатним до життя.  

Цей будинок радше нагадує військовий об’єкт, ніж звичайний гуртожиток. На підході – загородження із шин, перед дверима постійно хтось чергує, сам вхід заґратований колючим дротом. Решітки встановили бійці приватної охоронної фірми, яких найняла компанія-власниця будинку. Тепер  цілодобово чергують біля будинку: «Ми охороняємо зовнішній периметр від вандалів».

Вікна забарикадували підручними засобами уже самі мешканці. Пояснюють – це потрібно в разі нового штурму. Сама ж будівля має явні пошкодження стелі та стін. В окремих кімнатах косметичний ремонт, вода тут – останнє комунальне благо, що лишилось. Але 32 сім’ї навіть в таких умовах готові житии та хочуть приватизувати квадратні метри, бо переконані, що мають на це право: «Якщо на підприємстві пропрацював більше 10 років, ти маєш право на приватизацію».

Фотогалерея

Гуртожиток Могилянки у жахливому стані (4 фото)

29 серпня 2018, 15:01

Сам гуртожиток належить приватній фірмі. Людей намагаються переселити, бо вважають, що будівля непридатна для проживання. З цим мешканці не погоджуються, навіть замовили власну експертизу, а переїжджати відмовляються, бо вважають, що на новому місці не зможуть претендувати на житло. В гуртожитку, куди людям пропонують переселитися, завчасно зробили ремонт. Комендант Василь Веклинець каже, що всі комунікації в порядку, та й саме планування будівлі – краще. «Це блочна система, в блоці є душ, є санвузол, на 4 кімнати. Не на цілий поверх, на 4 кімнати», — пояснює він.

Читайте також:

У Києві біля гуртожитку авіаційного університету невідомі зі стріляниною побили іноземця за зауваження

Саме цей гуртожиток планують передати в комунальну власність. І вже після люди таки матимуть право на приватизацію житла, запевняють у компанії, яка володіє обома будівлями. Тут також мають власну експертизу щодо стану проблемного будинку. Її висновок: «Без нагальної необхідності не допускати перебування людей в зоні небезпеки від можливого руйнування та падіння конструкцій та їх фрагментів». А от хто і чому знімав газові лічильники в такий варварський спосіб – чіткої відповіді не дають. «За моїми даними, це були співробітники «Київгазу». Потім вони оприлюднили офіційного листа про те, що нібито вони ніякого зняття лічильників не здійснювали», — каже генеральний директор “ПрАТ “Трест Київміськбуд-2” Ніна Мазепа.

Власники планують реконструювати проблемний будинок, але як саме – поки що не кажуть. Чи є будинок аварійним, і кому там жити — ці питання обидві сторони конфлікту обіцяють вирішувати уже в суді.

Кореспондент ТСН Антон Коцуконь