Трагічна пожежа на нафтобазі в Василькові: потерпілі вже чотири роки не можуть отримати компенсаціюНа базі не дотримувалися елементарних протипожежних норм.

Майже чотири роки від найбільшої техногенної катастрофи незалежної України — і жодної копійки компенсації не отримали постраждалі від пожежі на нафтобазі під Васильковом. Торік суд постановив виплатити по 60 тисяч гривень потерпілим, але, як виявилося, брати ті гроші нізвідки, бо фірми-відповідачі — банкрути, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

За справу взявся Фонд подолання наслідків Васильківської трагедії і подав новий позов. Торік у вересні суд навіть заарештував майно відповідачів.

Читайте також: На Київщині спалахнула пожежа на нафтобазі, яка потужно горіла два з половиною роки тому

8 червня 2015 року Сергій Беспалий саме був на зміні на нафтобазі. Вибух пролунав за сто метрів від чоловіка. 

Щойно дізналися про трагедію, мати й батько Сергія вирушили рятувати сина, проте їх не пускала поліція. Моральні та матеріальні негаразди і досі переживають навіть ті, хто безпосередньо від аварії не постраждав. 

ВідеоЧерез чотири роки після пожежі на нафтобазі під Васильковом потерпілі не отримали компенсації

Майже чотири роки від найбільшої техногенної катастрофи незалежної України і жодної копійки компенсації. Так постраждалі від пожежі на нафтобазі під Васильковом описують стан речей. Торік суд постановив виплатити по 60 тисяч гривень потерпілим. Але, як виявилося, брати ті гроші ні звідки, бо фірми-відповідачі — банкрути.  

Пожежа забрала шестеро життів, 240 тонн нафтопродуктів пролилося в землю. На місці катастрофи нині обвуглені берези, чорно-фіолетовий ґрунт. Потерпілих об’єднав фонд подолання наслідків Васильківської трагедії. Психологи опитали кожного з них і визначили розмір компенсації. 

«Це був відчай, це паніка саме в період пожежі. Люди хотіли покинути домівки, вивозили дітей. Турбувалися за свою худобу, урожай, що був безжально знищений. А ще більший біль — відчуття несправедливості, соціальної незахищеності», — розповідає психолог Марта Мельник. 

Блоги
Васильків у вогні
Інна Боднар

Постраждалі розповідають — на базі не дотримувалися елементарних протипожежних норм. Резервуар для гасіння украй маленький і недоступний для машин вогнеборців. Та й пожежників нібито довго не викликали.

Торік улітку Фонд сприяння подоланню наслідків Васильківської трагедії подав позов про відшкодування збитків. Для його забезпечення Деснянський суд заарештував майно відповідачів — приблизно на мільярд триста мільйонів гривень. Позивачі кажуть, що ця цифра сума компенсацій для всіх потерпілих, а їх декілька тисяч. Нарікають, що власники нафтобази усіляко затягують розгляд справи. 

На нашу думку прелдставники БРСМ-нафта поводять себе не дуже чемно, вони не розуміють, здається, що йдеться про захист людей, які постраждали саме від їхньої провини. Саме вони винні в тому, що сталося», — стверджує голова Фонду наслідків Васильківської трагедії Олег Верник. 

Читайте також: Київ рятуватимуть від «васильківського смогу» миттям вулиць і контролем трафіку

З’ясувати позицію власників згорілої нафтобази видається неможливим. Веб-сторінка компанії БРСМ-нафта приводить до людей, які кажуть, що їхня компанія «Інтергеоком» — лише власник торгової марки, а до нафтобази не має жодного стосунку.

Крім того, компанія «Інтергеоком» вручила ТСН листа, у якому забороняє згадувати торгову марку БРСМ-нафта у сюжеті про пожежу, а саму пожежу називає терактом.

Адвокати декількох відповідачів (загалом їх 55) спершу анонсували автору цих рядків письмовий коментар. Але згодом заявили, що не бажають працювати прес-службою своїх клієнтів.Тож потерпілим залишається сподіватися тільки на справедливий суд і виконання його рішень.

Нагадаємо, пожежа на нафтобазі під Києвом сталася у червні 2015 року. Шестеро людей загинуло, 15-ро постраждало. Пожежу гасили більше тижня. Внаслідок пожежі державі завдано збитків у розмірі 1,2 мільярда гривень.

Кореспондент ТСН Дмитро Фурдак

А поделиться?