Томос: названо ім’я єпископа УПЦ МП, який підіграє КремлюРосійська православна церква має в Україні свого “агента”, який працює проти власної країни і в інтересах РПЦ – це єпископ Баришівський, вікарій Київської єпархії, голова представництва УПЦ МП при міжнародних організаціях Віктор Коцаба.

Про це в інтерв’ю НАРОДНІЙ ПРАВДІ розповів відомий вчений-релігієзнавець, депутат Верховної Ради Віктор Єленський.

Як стверджує Єленський, захоплення українського Криму в 2014 році не входило в “плани” патріарха Кирила.

“Анексія Криму для патріарха Російської православної церкви Кирила не була бажаним кроком. Він говорить, що політичні кордони змінюються, а кордони його церкви незмінні. Однак Кирило продовжує  виконувати своє завдання, говорячи про “безпрецедентні гоніння”, яким піддаються віруючі в Україні –  їх “мучать і вішають, церкви палять”, – зауважив Єленський.

Патріарх Кирило ще в серпні 2014 року оголосив “війну” “схизматикам” – представникам УПЦ КП і УГКПЦ, оголосивши їх ворогами канонічного православ’я на Донбасі.

“В серпні 2014 року Кирило написав листа предстоятелям помісних православних церков, який викликав таку реакцію, що лист навіть зник із сайту. Потім цей документ називали “исчезнувшее письмо” (14 серпня 2014 року на офіційних сайтах Московської патріархії, відділу зовнішніх церковних зв’язків РПЦ і “Правмир” з’явилося звернення щодо подій на Сході Україні, проте його швидко видалили й відновили тільки за кілька днів, – НП). Там було сказано, що “схизматики”, тобто Київський патріархат і греко-католики, “повернули зброю” проти канонічного православ’я на Донбасі”, – розповів Єленський.

За словами експерта, УПЦ МП підіграє в цьому патріарху Кирилу.

“Є спеціальний єпископ  – це Віктор Коцаба (єпископ Баришівський, вікарій Київської єпархії, голова представництва УПЦ МП при міжнародних організаціях, – НП). Він їздить по Європі і розповідає про “звірства”, які здійснюються проти православних в Україні”, – зазначив Єленський.

Повний текст інтерв’ю вченого-релігієзнавця, депутата Верховної Ради Віктора Єленського НАРОДНІЙ ПРАВДІ читайте тут: Для патріарха Кирила Крим не був бажаним, він хотів захопити Україну по-іншому: про томос і війну.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

А поделиться?