Тендер на заміну огорожі Байкового кладовища плиткою так і не скасували, хоча вона має статус пам’ятки

Август 19, 2019 15:32Фото: segodnya.ua

У КМДА нині готують припис щодо заборони будь-яких робіт з огорожею Байкового цвинтаря, оскільки вона є щойновиявленою пам’яткою національного значення. Про це повідомили у Департаменті охорони культурної спадщини КМДА.

«Це щойновиявлена пам’ятка і ми можемо на це реагувати, не чекаючи Мінкульту. Тому зараз департамент готує припис про заборону робіт з огорожею цвинтаря. Будь-які роботи там можна проводити лише з погодження нашого Департаменту та Мінкульту», – розповіли у коментарі «Хмарочосу» в Департаменті охорони культурної спадщини КМДА.

При цьому ритуальна служба СКП «Спецкомбінат ПКПО» не планує скасовувати тендер на заміну цегляної огорожі клінкерною плиткою. Про це повідомляє депутатка Київради Ольга Балицька. 

«Я отримала епічну хамську відповідь від Олександра Голуба, Директора ритуальної служби СКП «Спецкомбінат ПКПО», суть якої полягає у тому, что ніякої цінності огорожа не має, скасовувати аукціон ніхто не буде, а звернення депутата Київради – безпідставна нісенітниця. Маразматичний аукціон триватиме ще три дні і якщо ми не хочемо втратити одну з памяток міста, скасувати його необхідно», – написала Ольга Балицька. 

Депутатка також офіційно звернулася до голови Департамент охорони культурної спадщини КМДА Олександра Никоряка з проханням або знайти огорожу Байкового в реєстрі пам’яток, або негайно включити ії до реєстру, як щойно виявлену пам’ятку. З тим же проханням вона звернулися до Міністерства культури України, до міського голови Києва Віталія Кличка, а також Департаменту житлово-комунальної інфраструктури Києва. 

Раніше «Хмарочос» повідомляв про те, що КМДА планує розібрати цегляні стіни Байкового кладовища.

* Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.