Театр на Подолі покаже нову інтерпретацію культової київської вистави

28 мая, 2021 16:16Про це повідомляє пресслужба театру.

«День Києва почали офіційно святкувати з 1987 року. І до його створення доклав свою руку Театр на Подолі, вперше провівши альтернативні концерти на узвозі, зігравши театральні мініатюри, — зазначають в театрі. — Коли ми говоримо про Київ, то згадуємо… Хрещатик і Андріївський узвіз, цвітіння каштанів і зелені схили Дніпра, величні храми і калейдоскоп музеїв, перепічку і торт, а ще безперечно Проню і Голохвостого, котрі назавжди стали символом підприємливого Подолу. Тому який же день Києва без прогулянки містом? Без узвозу і, звісно, без вистави, котра є символом міста, до якого доведе язик кожного непосидючого українця», – йдеться у повідомленні.

Виставу «За двома зайцями» 29 травня у театрі покажуть двічі: о 13:00 та 18:00.Її створено за мотивами творів Івана Нечуя-Левицького та Михайла Старицького.

П’єса Старицького написана 1883-го. Їй передувала обробка Михайлом Петровичем п’єси Івана Нечуя-Левицького «На Кожум’яках».

Спочатку «Зайці» вважалися спільним твором: перша публікація була із прізвищами обох авторів. У Театрі на Подолі авторка п’єси Оксана Прибіш спирається у своїй версії на Старицького і Нечуя-Левицького. Події перенесено в наше сьогодення. Свирид Петрович у боргах. У нього є лише п’ять днів, аби подолати всі обставини.

«Молодий, розумний, дотепний. На нього чекає світле майбутнє, він будує грандіозні плани. Але він винен гроші, багато-багато грошей. 5 днів, дві дівчини і один шанс вийти переможцем. Щоправда дорога лежить через РАГС. І все могло б бути ідеально. Але у плани втручається її мама», — йдеться в описі вистави.

День Києва на Співочому: українські зірки “запалюватимуть” на Kyiv Fan Fest

Нагадаємо, до Дня Києва підготовлено насичену різноманітними спортивними змаганнями та турнірами програму.