Святопокровська церква. Храм зі свастикою та фресками Реріха (ФОТО)У селі Пархомівка Володарського району на Київщині є унікальний храм. Засновником храму був статський радник та місцевий меценат Віктор Голубєв. У 1903 році храм почав будувати архітектор із Санкт-Петербурга Олександр Покровський.

Через поєднання східного та західного стилю та велику кількість незвичних символів на зовні та в середині храму, ієрархи цілий рік відмовлялися освятити цей храм, пояснюючи це неканонічністю будівлі.

Російський художник, філософ та письменник Микола Реріх створив ескізи, за якими було утворено зовнішні мозаїки церкви над центральним та бічним входом.

Мозаїка “Спас” не була реставрована, тому зберегла свій автентичний вигляд.

Святопокровська церква є пам’ятником архітектури, який зберігає багато мозаїк, фресок, стінописів, мармурових плит.

У церкві збереглися стародавні ковані двері початку 20-сторіччя.

Фрески також не реставрувалися, через це вони мають доволі млявий вигляд. Автор матеріалу додав барв зображенню, для того, щоб читачі побачили, як яскраво колись була розмальована стеля.

У 1929 році храм закрили і використовували його для зберігання зерна та хімікатів. Також у часи СРСР тут був розташований будинок культури. У 1979 році церква отримала статус пам’ятника архітектури.

В середині церкви на стінах є нетипові зображення, наприклад — свастика.

Фото – ukrainaincognita.com

Від Білої церкви їхали до села Пархомівка всього 33 кілометри, тож якщо ви будете поруч — обов’язково подивиться на цю величну сільську церкву.

Дмитро Олійник

Для ІНФОЛАЙФа

загрузка…

А поделиться?