Суд у Києві обирає запобіжний захід Рубану

9 марта, 2018 12:56Шевченківський райсуд Києва в п’ятницю обирає запобіжний захід керівнику Центру звільнення полонених «Офіцерський корпус» Володимиру Рубану, затриманому напередодні на КПВВ з арсеналом зброї.

Як передає кореспондент агентства «Інтерфакс-Україна», нині в суді зачитують текст підозри.

«Рубана… підозрюють у підготовці збройних нападів на вищих посадових осіб держави», — зачитав текст повідомлення про підозру суддя.

Згідно з документом, В.Рубана звинувачують у підготовці терористичного акта із застосуванням зброї та здійсненням вибухів, які могли становити небезпеку для життя і здоров’я людей.

Крім того, згідно з текстом підозри, В.Рубан планував «із використанням мінометів, гранатометів стрілецької зброї та вибухових пристроїв здійснити збройний напад на житло державних діячів, політичних лідерів, зокрема: Петра Порошенка, Арсена Авакова, Арсенія Яценюка, Олександра Турчинова та інших з метою їх убивства».

Як повідомлялося, 8 березня на КПВВ на Донбасі з арсеналом зброї затримано керівника Центру звільнення полонених В.Рубана. Він віз зброю з окупованої території на підконтрольну частину України.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко, коментуючи подію, зазначив, що це «не випадкове затримання», а також запевнив, що «ніяких звільнень не буде».

За інформацією ЗМІ, В.Рубану було пред’явлено підозру за ч. 1 ст. 263 КК України (незаконне поводження зі зброєю), ч. 1 ст. 14 (підготовка до злочину) і ч. 3 ст. 258 (терористичний акт).