Студенти урбаністичної школи запропонували проєкт реконструкції подільских Валів (фото)

14 августа, 2020 18:16Ілюстрація: Урбанина

Студенти урбаністичної школи створили проєкт реконструкції Нижнього та Верхнього валів, у якому пропонують повернути доступ до річки Глибочиці, що протікає в колекторі під валами. Для цього потрібно зробити Верхній вал пішохідним та пустити нове русло вздовж нього. Про це розповіли на сторінці школи фестивалів та міських проєктів «Урбанина».

«Під Валами в старому колекторі протікає річка Глибочиця, яка вже півтора століття не бачила денного світла. Колись її закрили через сморід, бо в неї зливали весь непотріб, а потім перетворили на частину дощової каналізації. Але через зміну клімату зливи щоразу стають сильнішими і подібні системи вже не витримують навантаження», — пишуть автори.

Ілюстрація: Урбанина

Відтак, річка може стати природнім резервуаром, що вбиратиме дощову воду, а також очищатиме брудні стоки з навколишніх вулиць через річковий ґрунт. Зазначається, що старий колектор для цього руйнувати не потрібно, як і розривати бульвар посеред Валів.

Натомість пропонують зробити Верхній вал пішохідним і вздовж нього направити нове русло. Таким чином, територія бульвару збільшиться, його можна буде інтегрувати з активними фасадами будинків і створити єдиний пішохідний простір з чотирма новими площами.

Ілюстрація: Урбанина

Ідею перекриття Верхнього Валу та відновлення доступу до річки вперше розробили студенти курсу Урбан-дизайн, досліджуючи Кожум‘яцьку площу. Над розробкою цього проєкту впродовж трьох місяців працювали Інга Візниця, Нікіта Зенін, Олексій Ковальов, Дмитро Кононенко, Юрій Линов, Віталіна Гошовська, Олена Мельник, Павло Шатохін, Діана Бортник та Анатолій Титарчук.

Читайте також: Агенти змін презентують проєкт Кожум’яцької площі між Воздвиженкою та Верхнім містом

Обкладинка: з допису «Урбанини»

* Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.