Столична поліція викрила «сітку» з підкупу виборців

22 октября, 2020 22:24У Києві поліція викрила осіб, які організували «сітку» з підкупу виборців на місцевих виборах, які відбудуться 25 жовтня.

Про це повідомляється на сайті Національної поліції.

Відповідно до повідомлення, за те, щоб віддати голос за певного кандидата, киянам пропонували тисячу гривень.

«Поліцейські встановили, що до організації «сітки» підкупу виборців причетні кандидат в депутати від однієї із політичних сил та його помічник. За голос вони пропонували 1000 гривень: 500 гривень – до виборів, і стільки ж після надання підтвердження про голосування за конкретного кандидата», – йдеться у повідомленні.

Нацполіція

Зловмисники пропонували сплатити за голос за певного кандидата тисячу гривень

22 жовтня оперативники столичного управління стратегічних розслідувань спільно зі слідчими поліції Києва під процесуальним керівництвом Київської міської прокуратури викрили зловмисників під час отримання коштів для подальшого підкупу виборців. Також у них вилучили список із зазначенням громадян, які мають намір продати свої голоси за конкретного кандидата. 

Правоохоронці вирішують питання про затримання зловмисників, повідомлення їм про підозру та обрання запобіжного заходу.

Що відомо

Місцеві вибори призначені на 25 жовтня 2020 року. Одночасно на всій території країни виборці обиратимуть представників місцевих органів влади та міських голів.
У липні 2019-го Верховна Рада підтримала новий виборчий кодекс, тому вибори на місцях відбуватимуться за новою системою.
У ЦВК повідомили, що понад 28 мільйонів громадян України матимуть право голосувати на місцевих виборах.