Справу про ймовірне зґвалтування у Кагарлику слухатимуть у закритому режимі через розгляд статевих злочинів

22 января, 2021 21:32Справа щодо ймовірного травневого зґвалтування працівниками поліції жінки у Кагарлицькому відділенні поліції слухатиметься у закритому режимі.

Таке рішення постановили судді Обухівського суду Київщини під час підготовчого судового засідання, передає кореспондентка hromadske.

Адвокати обвинувачених просили закрити справу та повернути обвинувальний акт прокурору або ж — призначити закриті слухання, наголоcивши на тому, що в процесі досліджуватиметься сексуальні злочини. Обвинувачені Микола Кузів, Сергій Сулима, Євген Трохименко, Ярослав Левандюк та Сергій Панасенко підтримали своїх захисників.

Прокурори просили призначити судові слухання у відкритому режимі. Сама потерпіла Неля Погребицька та її адвокати не заперечували проти відкритих судових слухань, наголошуючи на тому, що вона готова розповісти все публічно.

Потерпіла мешканка Кагарлика Неля Погребицька в Обухівському суді Київської області. 22 січня 2021 року

Фото:

Вікторія Рощина/ hromadske

Суд ухвалив рішення про закритий судовий розгляд, пославшись на Кримінально-процесуального кодексу. Прокурор у справі Яніс Симонов зазначив, що через це суспільство не зможе побачити докази у справі. За словами прокурорів, вони зібрали, крім свідчень потерпілих, є результати експертиз, відео, місце перебування обвинувачених.

Адвокат Кузіва Віктор Чевгуз наголосив, що злочини проти неповнолітніх, статеві злочини, з державною таємницею слухаються саме у закритому режимі. «Якщо потерпіла не заперечує, то нехай вийде на вулицю і розкаже всім. Злочини проти неповнолітніх, статеві злочини та з державною таємницею слухаються у закритому режимі. Крапка», — сказав він.

Також суд продовжив цілодобовий домашній арешт колишньому очільнику Кагарлицького відділення поліції Сергію Панасенку та його підлеглому Ярославу Левандюку. Домашній арешт Євгену Трохименку та тримання під вартою Сулимі й Кузіву продовжили раніше.

читайте також

Що відомо про справу?

Загалом у справі три епізоди: зґвалтування та катування у травні 2020 і катування у січні 2020. У травні сталося два епізоди, в яких є п’ять потерпілих: Неля Погребицька, Ігор Ткаченко, Олександр Ткач, Олександр Салій, Максим П’ятенко. На засіданні 22 січня були Погребицька і Ткач, П’ятенко, Ткаченко, Салій були на зв’язку з колонії та Київського СІЗО.

За даними слідства, у травні Микола Кузів, щоб вибити зізнання від П’ятенка, 17 разів вдарив його руками і ногами, чим спричинив тілесні ушкодження середньої тяжкості.
Також у травні, з метою розкриття крадіжки, за даними слідства, до відділення поліції викликали Нелю Погребицьку і Ігоря Ткаченка. Вони були у різних кабінетах, над ними здійснювали катування і зґвалтування. 
У січні, за даними слідства, щоб розкрити злочини, пов’язані з крадіжками та наркотиками, поліцейські Кузів, Сулима та Левандюк катували двох потерпілих Олександра Ткача та Олександра Салія: завдавали їм удари, застосовували електрошокери, обливали холодною водою на морозі та засовували предмети в анальні отвори. 

Безпосередньо травневе зґвалтування інкримінують Миколі Кузіву та Сергію Сулимі, а співучасть — Євгену Трохименку. Травневе катування П’ятенка — Миколі Кузіву. 

Останньому, а також Сулимі та Левандюку інкримінують січневе катування. Кузів свою провину заперечує, а інші фігуранти відмовилися з нами спілкуватися.

«Жодна стаття, яку нам інкримінують не підлягає взагалі розгляду. По-перше, ми це не робили, по-друге — нас незаконно утримують зараз», — сказав Кузів.

В останньому епізоді фігурує і колишній начальник відділку Сергій Панасенко — саме за нібито невжиття відповідних дій для припинення катувань.

За даними слідства, екскерівник відділення поліції достовірно знав, що його підлеглі 9 січня 2020 року без оформлення затримали двох людей та утримували їх упродовж ночі у відділенні поліції пристебнутими наручниками до батареї. Але екскерівник не вжив заходів для припинення незаконних дій і не повідомив про це злочин до компетентних органів.

У разі доведення вини Кузіву та Сулимі загрожує до 12 років позбавлення волі, Трохименку та Левандюку — до 10 років, Сергію Панасенку — до 7 років.

читайте також