Смерть співробітниці посольства США: експосадовець СБУ пояснив, чому не вірить у нещасний випадок

1 октября, 2020 20:56У жінки залишилося четверо дітей і чоловік.

Загибла співробітниця посольства США, яку знайшов підліток зі скривавленою головою і синцями на шиї поблизу залізничних колій, була одружена і мала чотирьох дітей. За інформацією ТСН, чоловік загиблої — військовий пресаташе. Розслідувати інцидент разом із українськими правоохоронцями будуть федеральні агенти Сполучених Штатів, які вже вилетіли до Києва.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

У ЗМІ назвали одну з версій загибелі співробітниці посольства США у Києві

Загибель американки правоохоронці нині розслідують за статтею «Убивство», але розглядають варіант, що міг статися нещасний випадок: нібито, її міг зачепити потяг.

Втім, якщо ще вчора у поліції надавали подробиці і коментарі, вже сьогодні вони відмовляються спілкуватися із журналістами. Біля бюро судово-медичної експертизи, куди привозять тіло американки, чергує поліція й охороняє будівлю.

Колишній заступник голови СБУ Віктор Ягун каже, що розтин не проводять, адже чекають федеральних детективів, які летять з Америки. Водночас у версію з бігом, особисто він не вірить.

Відео Убивство чи нещасний випадок: смерть громадянки Америки будуть розслідувати з федеральними агентами

Убивство чи нещасний випадок? До України вилетіли федеральні агенти, які разом із нашими правоохоронцями розслідуватимуть смерть громадянки Америки в столиці. Тіло співробітниці Посольства США привезли до бюро судово-медичної експертизи, будівлю якої впродовж дня посилено охороняє поліція. У жінки залишилося четверо дітей і чоловік. За даними ТСН, це військовий пресаташе. В Офісі президента висловили співчуття рідним, друзям і колегам загиблої. ТСН дізналася, що за всі роки незалежності, це другий випадок трагічної загибелі працівника іноземної дипустанови. Докладніше — в сюжеті.

«Розумію біля річки, у парку, але на залізниці, якась дивна ситуація. До того часу поки ми не будемо розуміти, чи є свідки, які скажуть, що вона дійсно займалась спортом, доки не будемо знати, чим вона займалась у посольстві, відповіді не будемо мати», — сказав генерал-майор, ексзаступник голови СБУ Віктор Ягун.

До слова, трагічна загибель працівника іноземної дипустанови трапляється за всі роки незалежності вдруге. У 2005 році застрелили працівника посольства однієї із західних країн, вбивцю дипломата тоді оперативно знайшли.

Убивство і нещасний випадок: поліція розглядає дві версії смерті співробітниці посольства США у Києві

«Організував зустріч з людьми, які мали надати йому інформацію специфічного характеру. Це стосувалось іноземних контрактів, які стосувалися його держави. Він потрапив під розбірки бандитських угрупувань», — розповідає Віктор Ягун.

Водночас в Офісі президента обіцяють сприяти розслідуванню та висловили співчуття рідним, друзям і колегам загиблої. До будівлі посольства сьогодні небайдужі несли квіти в пам’ять про загиблу, а на будівлі американські дипломати приспустили прапори.

У посольстві США в Києві все під пильною охороною, а співробітників змінюють кожні три роки. Ким працювала загибла і чим саме займалася поки невідомо.

Нагадаємо, 30 вересня непритомну жінку із травмою голови знайшли у Шевченківському районі столиці поблизу залізничної станції. Її госпіталізували, але згодом вона померла. Американка була у спортивній формі і з навушниками, тож за однією з версій — під час пробіжки вздовж колій її міг зачепити потяг. За іншою — по голові її міг вдарити високий чоловік 30-40 років. Принаймні так його описали свідки, нині його пошуки тривають.