Шкільні табори та оцінювання учнів: як у столиці завершуватимуть навчальний рік

Май 7, 2020 21:16Якщо з 22 травня карантинні заходи будуть достатньо послаблені, з’явиться можливість відкрити дитсадки.

Міністерство освіти і науки України ухвалило рішення про дистанційне закінчення навчального року. Тож органи місцевого самоврядування підготували лист з роз’ясненнями щодо деталей оцінювання та переведення до наступного класу.

Депутатка Київради, голова Постійної комісії з питань освіти, науки, сім’ї, молоді та спорту Ганна Старостенко на своїй сторінці у фейсбуці відповіла на найактуальніші запитання киян про завершення навчального процесу та відкриття закладів освіти після виходу з карантину.

Коли діти підуть до школи та чи будуть навчатися у червні?

Цей навчальний рік однозначно завершиться у дистанційному режимі: у разі введення 2-го етапу пом’якшення карантину, у червні до шкіл зможуть повернутися учні 11 класів, але виключно для індивідуальних тематичних консультацій у рамках підготовки до ЗНО.

Наразі ми думаємо про доцільність відкриття пришкільних денних таборів з урахуванням усіх санітарно-епідеміологічних особливостей.

Чи відкриються інші заклади освіти?

Якщо з 22 травня карантинні заходи будуть достатньо послаблені, ймовірно з’явиться можливість відкрити садочки. Адже багатьом батькам потрібно буде виходити на роботу, і гостро постане питання про те, на кого залишити найменших. Наразі проводиться підготовча робота (закуповуються захисні та дезінфекційні засоби, готуються покрокові інструкції з відновлення освітнього процесу у садочках).

Також потрібно враховувати й те, коли запрацює громадський транспорт, адже працівники садочків мають якось добиратися до своїх робочих місць.

Коли орієнтовно очікувати відкриття садочків у Києві?

Ймовірно – за 14 днів після рішення Кабміну про відновлення навчального процесу, адже потрібен буде час, аби ретельно підготуватися.

Які спеціальні заходи плануються для підготовки шкіл до виходу з карантину?

Наразі розроблений проєкт регламенту відновлення освітнього процесу у закладах освіти Києва та режиму їхньої роботи після зняття карантинних обмежень. Цей документ передбачає чіткий розподіл обов’язків між усіма учасниками освітнього процесу, пропонує низку обов’язкових заходів з підготовки закладів до роботи, описує порядок збору інформації щодо стану здоров’я вихованців/учнів/студентів та працівників закладів освіти, а також містить рекомендації щодо дій у разі виявлення хворих у закладі освіти під час освітнього процесу.

На базі яких оцінок буде виставлятися річна оцінка? Чи братиметься до уваги дистанційне навчання?

Річні оцінки будуть виставлятися за результатами всього навчального року з урахуванням результатів дистанційного навчання.

Ми ведемо облік усіх школярів столиці з приводу їхньої залученості до онлайн-навчання і бачимо, що ситуація дозволяє нам це зробити.

Як бути з учнями, які не брали участі у дистанційному навчанні з різних причин (не було інтернету, бажання, інших можливостей)?

За наявними даними таких учнів сьогодні близько 1%, у більшості є поважна причина, чому так сталося. Вони всі будуть переведені у наступний клас, надолужити пропущене можна буде восени.

Чи змінився бюджет столичної освіти у зв‘язку з пандемією?

Освіта й надалі залишається пріоритетом у розвитку столиці, тому у Київраді намагалися максимально зберегти усі статті витрат на цю галузь під час останніх змін до бюджету Києва.

Ми змушені були перенести плани міста з реставрації Будинку вчителя та Реконструкції Інституту післядипломної освіти на наступний рік. Усі інші видатки – від асигнувань на підготовку закладів освіти до нового навчального року й до зарплатного фонду освітян – залишилися без змін!

Чи буде Київрада переглядати порядок конкурсу на посаду директорів, у зв’язку зі змінами, прийнятими ЗУ про повну загальну середню освіту? І чи проходитиме конкурс у столиці літом?

Київрада обов’язково перегляне порядок конкурсу. Над змінами до Положення вже працює робоча група, створена за ініціативи нашої освітньої комісії. І конкурс цього літа відбудеться, про що вже виданий відповідний наказ Департаменту освіти і науки м. Києва.

Чи планується прописати чіткі стандарти до дистанційного навчання? 

Україна готується до того, що в восени може з’явитися нова хвиля пандемії, тому вже зараз Київрада розпочала роботу з вироблення єдиних стандартів та чітких критеріїв. Адже так буде набагато легше вчителям і учням.

Вас також можуть зацікавити такі матеріали:

Офіційний лист людською мовою: стало відомо, як закінчиться навчання у столиці