Шість років потому: у Києві вшанували Героїв Небесної Сотні [Вiдео]

Февраль 20, 2020 23:32Рівно шість років тому Майдан Незалежності був  найкривавішим місцем в Європі. Саме тут відбувалися запеклі бої між силовиками та протестувальниками під час Революції Гідності.

Кожний рік у ці дні у центрі Києва проходять заходи з вшанування загиблих. Саме 18-21 лютого загинула найбільша кількість учасників  протестів — понад 100 осіб.

Сьогодні з імпровізованої сцени виступають учасники Революції Гідності, військові, медики, родичі загиблих і поранених. Вони хвилиною мовчання вшанували пам’ять Героїв. Також виконується гімн України. Час від часу учасники скандують «Дякуємо!» та «Героям Слава!».

— Дуже шкода, що зараз кажуть: ви виходили за чиїсь інші інтереси, і  це був озброєний переворот, і що насправді героями був «Беркут», який стріляв у власний народ. І давайте засудимо тих, хто виходив за покликом серця. Мені сумно, що багато людей цьому вірять і це сприймають. Ми маємо не кидатись на фейки. Так працює Шарій, Портнов, Дубінський… Все йде до того, щоб сказати, що в нас була не Революція Гідності, а державний переворот. Якщо ми доживемо  до цього часу, то знівелюємо пам’ять Героїв Небесної Сотні. Тому від нашої небайдужості залежить, чи вийде оце їм зробити. Від нашої спільної дії залежить, буде реванш вдалим чи припиниться, — говорить Олександр Івашков, третя сотня самооборони Майдану.

Один з активістів запропонував, щоб Український інститут Національної пам’яті вніс законопроєкт про відповідальність за осквернення пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Також виступила медик з Євромайдану, Юлія Паєвська:

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.