Шеф СБУ Баканов виявився причетним до «мутних» бізнес-схем на Київщині – розслідування (ВІДЕО)

30 сентября, 2020 15:24Іван Баканов

«Найчесніший» голова СБУ Іван Баканов та його дружина були фігурантами кримінального провадження, що стувалося розтрати держмайна

Про це повідомляє інформаційний портал «Моя Київщина» з покликанням на «5 канал».

У 2008 році група компаній, у якій працював майбутній голова СБУ Іван Баканов, почала брати в оренду малі гідроелектростанції по всій Україні.  За кілька років вони взяли під контроль сім малих ГЕС. Дві – у Київській області: Дибинецьку та Богуславську. Їх орендувала у фонду державного майна компанія «Енерготек», директором якої значилася дружина Баканова Оксана Лазаренко.

Щоб заробляти гроші на енергії і не платити державі велику суму за оренду, Баканов вигадав геніальну схему – орендувати не всю електростанцію, а лише її частину.

У тому ж році фонд держмайна у Київській області продає обладнання тієї ж Богуславської та Дибинецької ГЕС компанії «Екоінвест». Її номінальним власником на той час була і досі залишається шотландська компанія «Carat Сonsulting». Але реальні бенефіціари – Оксана Лазаренко та її рідна сестра Світлана Бєляєва.

Далі найцікавіше: товариство «Екоінвест» продає обладнання Дибинецької та Богуславської ГЕС компанії «Енерготек», саме тій компанії, що начебто орендувала приміщення на цих ГЕС.

У 2011 році Служба безпеки України порушує кримінальну справу про завдання збитків державі у результаті незаконної приватизації ГЕС. Під слідством посадові особи «Енерготеку» – дружина Івана Баканова і власне сам «найчесніший» Іван Баканов. СБУ стверджувало, що державу обдурили на чотири мільйони гривень. Проте згодом справу спустили на гальмах.

Нагадаємо, що прокуратура Київщини повідомила про підозру учасникам організованої групи, які під виглядом працівників поліції викрадали людей, вчиняли розбої, збували наркотичні засоби.

Читати «Моя Київщина» у Facebook