Rozetka.ua засвідчує проблеми з поданням податкової звітності через кібератакуНайбільший український інтернет-магазин Rozetka.ua (ТОВ «Розетка.уа», Київ) має проблеми з поданням податкової звітності через ураження вірусом «Petya.А» бухгалтерської системи компанії, повідомив агентству «Інтерфакс-Україна» власник інтернет-магазину Rozetka.ua Владислав Чечоткін.

«Постраждала і повністю заблокована бухгалтерія. При цьому податкова вимагає надання звітності, яку потрібно здавати за допомогою програми-розповсюджувача вірусу. Це найсумніше на тепер», — сказав він четвер.

За його словами, в результаті кібератаки дані компанії втрачені не були, інтернет-магазин продовжує працювати в штатному режимі.

При цьому істотні труднощі виникли через призупинення роботи партнерів з доставки Rozetka.ua.

«Компанія працювала і продовжує працювати. Але логістичні партнери не працювали. І частково не працювали комп’ютери наших співробітників — ми відновлюємо їхню роботу. Все нормально, але затримки можливі з вини перевізників», — пояснив В.Чечоткін.

За його словами, у зв’язку з кібератакою проблем з оплатою банківськими картками також не виникало.

Як повідомлялося, розробник популярного програмного забезпечення «M.E.Doc» (звіти в ДФС, Держстат, електронний документообіг) планує провести переговори з Державною фіскальною службою (ДФС) на предмет сприяння клієнтам у звітуванні після масованої кібератаки, що почалася у вівторок, 27 червня.

Як раніше стверджував департамент кіберполіції Національної поліції України, «фішинг» і оновлення ПЗ «M.E.Doc» були основними двома способами ураження новим вірусом «Petya», жертвами якого 27 червня стали сотні українських компаній і банків.

ТОВ «Розетка.уа» створено в 2010 році.

За інформацією Єдиного держреєстру юридичних і фізичних осіб, 100% статутного капіталу ТОВ «Розетка.уа» володіє Temania Enterprises Ltd. (Кіпр), кінцевими бенефіціарами є Ірина та Владислав Чечоткіни.

Статутний капітал ТОВ — 1 тис. грн.

А поделиться?